FBI Eski Başkanından Trump’a Çok Ağır Eleştiriler

FBI Eski Başkanından Trump’a Çok Ağır Eleştiriler

PAYLAŞ

TRUMP’U MAFYA BABASINA BENZETTİ

FBI eski başkanı ABD Başkanı Trump’a çok ağır eleştirilerde bulundu.Comey Trump’a ”Gerçekle Bağını Kaybetmiş Mafya Babası” ifadelerinde bulundu.

ABD BAŞKANI TRUMP’UN BU SEFERDE BAŞI ESKİ FBI BAŞKANI İLE DERTTE

Rusyanın ABD seçimlerine müdahale ettiği soruşturması nedeni ile görevinden alınan FBI başkanı Comey,yazdığı kitapta ABD Başkanı Trump hakkında çok sert ifadelerde bulundu.Comey,Trump’u mafya babasına benzetti.

ABD GÜNDEMİNE DAMGA VURDU

FBI eski Başkanı Comey’nin ABD Başkanı Donald Trump’ı “gerçekle bağını kaybetmiş bir mafya babasına benzettiği” kitabı daha piyasaya sürülmeden ABD gündemine damga vurdu.

FBI eski Başkanı James Comey, ABD’de salı günü piyasaya çıkacak kitabında ABD Başkanı Donald Trump’ı ağır bir dille eleştirdi.

“Daha Yüksek Bir Sadakat: Gerçek, Yalanlar ve Liderlik” adlı kitapta Trump için kullanılan ifadelerden bazıları şöyle:

”BİR MAFYA BABASI GİBİ”

“Trump etik değil, gerçeğe ve kurumsal değerlere bağı yok. Egosunun esiri bir mafya babası gibi.”

FBI eski Başkanı Comey, Trump ve ekibinin kendisine geçmişte bir savcı olarak mafyaya karşı yaptığı çalışmaları hatırlattığını söyledi.

Trump ve kurmaylarını “her şeyi sessizce onaylayan bir yakın çevre, sadakat saplantısı ve küçük-büyük her konuda yalanlar” şeklinde tarif etti. Comey, Trump’ın “derin bir güvensizlik içinde” olduğunu iddia etti.

304 sayfalık kitapta Trump için “dürüst politikacıların önünü alamadığı bir orman yangını” ifadeleri de yer alıyor.

TRUMP DESTEKÇİLERİNDEN BÜYÜK TEPKİ ALDI

FBI eski Başkanı Comey kitabında Trump taraftarlarından büyük tepki çekti. Cumhuriyetçiler Comey’in kitabını “yalanlarla dolu” ve “intikam amaçlı” olarak nitelendirdi.

James Comey geçen yıl Rusya’nın ABD seçimlerine müdahalesini araştırırken Başkan Donald Trump tarafından yetersizlik gerekçesiyle kovulmuştu.

FBI eski Başkanı Comey sosyal medyada, “Amerikan halkı, söyleyeceklerimi çok yakında duyacak ve kimin şerefli olduğuna karar verecek” demişti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK