İngiltere Başbakanı Theresa May’dan Kimyasal Silah Açıklaması

İngiltere Başbakanı Theresa May’dan Kimyasal Silah Açıklaması

PAYLAŞ

”ESAD KİMYASAL SİLAHI VARİL BOMBASIYLA KULLANDI”

İngiltere Başbakan’ı Theresa May Suriye’de kullanılan kimyasal silahlar ile ilgili konuştu.Esad’ın Dumada kimyasal silahı varil bombasıyla kullandığını ifade etti.

Esed rejime gerçekleştirilen operasyon ile ilgilide konuşan May “Böyle bir adım atmamız gerekliydi. Operasyonun başarısından eminiz. Net mesaj vermek için doğru zamanlama” şeklinde konuştu.

ABD, İngiltere ve Fransa’nın kimyasal saldırı sonrası Suriye’yi vurması sonrası kameraların karşısına çıkan İngiltere Başbakanı Theresa May açıklamalarda bulundu.

İşte İngiltere Başbakanı Theresa May’ın Açıklamaları;

“Operasyonun başarısından eminiz. Böyle bir adım atmamız gerekliydi. Kimyasal saldırıdan rejim sorumluydu. Kimyasal silah varil bombasıyla kullanıldı. İstihbarat saldırının arkasında Suriye rejiminin olduğunu gösteriyor. Rejimin kimyasal saldırıları durdurulmalı. Suriye rejiminin bu konuda korkunç bir geçmişi olduğunu biliyoruz. Amaç kimyasal silahların kullanılmasını engellemek.”

İngiltere Başbakanı Theresa May Suriye rejiminin kimyasal silahları imha etmekle ilgili sözü yerine getirmediğini de söyledi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK