İran’dan İsrail’e Gözdağı

İran’dan İsrail’e Gözdağı

PAYLAŞ

İsrail Suriye’de hava saldırısı düzenledi.İran’ın yaptığı açıklamaya göre 7 İran askerinin öldüğünü açıkladı.İran yetkilileri yaptıkları açıklamada İsrail’in suçunun karşılıksız kalmayacağını söyledi.

7 İRAN ASKERİ ÖLDÜ

İsrail’in Humus yakınlarındaki üsse düzenlediği hava saldırısında 4 İranlının öldüğü açıklanmıştı. Tasnim haber ajansı, ölü sayısını 7 olarak duyurdu.

”SALDIRI YANITSIZ KALMAYACAK”

Hizbullah’ın yayın organı El Mayadin’in haberine göre Hamaney’in Başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, Suriye’nin başkenti Şam ziyareti sırasında konuştu. Velayeti, “Saldırı yanıtsız kalmayacak” dedi.

RUSYA’DAN SERT TEPKİ

Üssün vurulmasına Rusya da tepki gösterdi. İsrail’in Moskova Büyükelçisi Gary Kohen Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı.Amerikan ve İngiliz basını, Moskova’nın bu tavrını İsrail ile Rusya arasında ilişkilerde bozulma olarak yorumladı.

İngiliz The Guardian gazetesinde yer alan yorumda, Rusya’nın İsrail’in daha önceki saldırılarına sessiz kaldığı hatırlatıldı.

Saldırı için, “İsrail, Rusya’nın İran’ı ve Şii milisleri kontrol etme yükümlülüğünü yerine getirmemesinden duyduğu endişe artıyor” yorumu yapıldı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK