Rusya’dan ABD Başkanı Trump’a Eleştiri

Rusya’dan ABD Başkanı Trump’a Eleştiri

PAYLAŞ

”ÜLKE İLİŞKİLERİ BİR KİŞİNİN RUH HALİNE BAĞLI OLMAMALI”

ABD Başkanı Trump’un Rusya ile ilgili attığı twetler sonrası Rusya yetkililerinden açıklama gelmeye devam ediyor.Bir açıklamada Rusya Başbakan Yardımcısı Dvorkoviç’den geldi.Dvorkoviç yaptığı açıklamada “Okyanus ötesindeki birinin sabah uyandığındaki ruh haline ve ertesi gün kalktığında aklına gelenlere bel bağlayamayız” şeklinde konuştu.

DVORKOVİÇ’DEN TRUMP’A SERT ELEŞTİRİ

Sputnik Türkiye’nin haberine göre Dvorkoviç, ülkelerin ilişkilerinin bir kişinin sabah kalktığındaki ruh haline bağlı olmaması gerektiğini, Rusya’nın üzerine böyle riskleri almaya hazır olmadığını söyledi.

”BÖYLE RİSKLER ALAMAYIZ”

Dvorkoviç “Her türlü ilişki için güven gereklidir, güven olmadan ilerleme kaydedilemez. Biz de okyanus ötesindeki birinin sabah uyandığındaki ruh haline ve ertesi gün kalktığında aklına gelenlere bel bağlayamayız. Böyle riskler alamayız” dedi.

”ÇOK ŞEY KAYBETTİNİZ”

Dvorkoviç Rusya’ya uygulanan ekonomik yaptırımlara ilişkin, “Bu Avrupa iş dünyasını ilgilendiren de bir mesele. Avrupa yaptırımlara katıldı. Ne oldu? Elinize bir şey geçti mi?… Çok şey kaybettiniz” ifadelerini kullandı.

TRUMP’IN AÇIKLAMALARI

ABD Başkanı Trump geride bıraktığımız günlerde dünyanın gündemine oturan açıklamalarda bulundu. Trump, Suriye’deki kimyasal saldırı iddialarının ardından önce Esad’a hayvan nitelendirmesini yaptı.

ABD Başkanı önceki gün kişisel Twitter adresinden paylaştığı mesajında, “Hazır ol Rusya, füzelerimiz geliyor ” ifadelerini kullandı. Trump dün yaptığı paylaşımlarında ise, “Suriye’ye ne zaman saldıracağımızı söylemedim. Çok yakında olabilir, hiç olmayabilir de” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK