Dolar Ve Euro Tekrar Yükselişe Geçti

Dolar Ve Euro Tekrar Yükselişe Geçti

PAYLAŞ

Son bir kaç haftadır yükselişte olan dolar ve euro kurları az seviyede düşüşler yaşamıştı.Dolar 4 TL’yi bulmuştu.Az seviyede düşen dolar 3.9 TL’yi görmüştü.Bugün Dolar tekrar 4 TL’yi gördü.

DOLAR 4.01 EURO 4.93 SEVİYESİNE ÇIKTI

Dışarıda küresel ticaret savaşı endişeleri içeride ise makroekonomik, jeopolitik ve siyasi gelişmelerin baskıladığı TL, küresel riskten kaçış eğilimlerinde bugün de olduğu gibi benzer para birimlerinden daha çok satış baskısı altında kalıyor.

ABD ile Çin arasındaki uluslararası ticaret politikası kaynaklı gerilim ileriye yönelik belirsizlik yaratıyor.

Uzmanlar, bugün yurt içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin gerçekleştireceği “Suriye” konulu zirvenin izleneceğini belirtti.

Yurt dışında ise Trump’ın ve Çin’den gelebilecek açıklamalar ile Euro Bölgesi mart ayı TÜFE, şubat ayı işsizlik, ABD’de ADP mart ayı özel sektör istihdamı ve mart ayı hizmet sektörü PMI verilerinin takip edileceğini dile getiren uzmanlar, teknik açıdan 4,00 seviyesinin psikoloji direnç, 3,9750 ve 3,9550 seviyelerinin destek konumunda bulunduğunu kaydetti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK