Dolar Ve Euro Yükselişte

Dolar Ve Euro Yükselişte

PAYLAŞ

Günlerdir kur piyasasının ateşi sönmek bilmiyor.Dolar ve Euro haftanın son gününde güne tekrar yükseliş ile başladı.Dolar 4.06 TL’yi aşarak yeni bir rekor kırdı.

DOLAR 4.06 TL EURO 4.9 TL

Bankalararası piyasada dolar/TL haftanın son işlem gününe 4,0665’le tüm zamanların en yükseğini gördü. Dolar dün 4 lira seviyesinden güne başlamış daha sonra art arda rekorlar kırarak 4,06’ya kadar yükselmişti.

Euro/TL de 4,9758 ile rekor kırmasının ardından 4,96 civarında hareket ediyor.

Piyasalar bugün ABD’den gelecek tarımdışı istihdam verisine odaklandı. Ayrıca Fed Başkanı Jerome Powell’ın yapacağı açıklamalar da takip edilecek.

Uzmanlar, Trump’ın misillemeye karşı misillemeyle yanıt vermesine yönelik bu adımının, dünyanın en büyük iki ekonomisi arasındaki ticaret savaşını çok daha ciddi boyutlara taşıyacağını tahmin ediyor.

Döviz kurlarındaki yükseliş eğiliminin küresel para piyasalarına ilişkin belirsizliklerle devam ettiğini belirten uzmanlar, bugün ABD’de istihdam raporu ve ticaret savaşlarına ilişkin haber ve açıklamaların yatırımcıların risk algısı üzerinde belirleyici olacağını kaydetti.

Uzmanlar, teknik açıdan dolar/TL’de kısa vadede 4,0720 seviyesinin direnç konumuna gelebileceğini, 4,00 seviyesinin aşağı yönlü kırılması durumunda ise düşüşün ivme kazanacağını ifade ediyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK