Facebook Patronu Hisselerini Sattı!

Facebook Patronu Hisselerini Sattı!

PAYLAŞ

Sosyal medya ağı olan Facebook’un patronu Mark Zuckerberg hisselerini sattı. 34 yaşındaki Zuckerberg, yardım kuruluşuna bütçe sağlamak için bunu yaptığını açıkladı.

500 Milyon Dolar Değerinde

Reuters’ın haberine göre genç iş adamının hisseleri 500 milyon dolar değerinde…   Bunu yapmaktaki amacının eşiyle beraber kurduğu bir yardım kuruluşunda bütçe sağlamak olduğunu belirtti. Söz konusu yardım kuruluşu, 2015 yılında eşi Priscilla Chan’le beraber kuruldu ve Chan Zuckerberg Initiative olarak bilinen (CZI) için ek bütçe olması bakımından satışlar gerçekleşti.

Şubat Ayı Sonunda Da Satmıştı

 Bir ay içerisinde Facebook hisselerinin sayısı 2,7 milyona ulaşan Zuckerberg şubat ayının sonunda hisselerini satmaya başlamıştı. Bir içerisinde satılan hisselerin toplam değerinin 482 milyon dolar olduğu belirtildi. Yardım kuruluşu CZI sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre Zuckerberg’in hisse satışı bilim, eğitim ve fırsat eşitliği bakımından birçok katkı sağlayacak. Çalışmaların fonlanması bakımından önemli bir gelişme olarak bu durumdan söz ediliyor. Ancak bu satış işlemi sürpriz değil. Mark Zuckerberg daha önce açıklama yaparak servetinin yüzde 99’unu CZI üzerinden yardım inisiyatiflerine bağışlayacağını söylemişti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK