Adaya Dikilen Yunan Bayrağı Kaldırıldı

Adaya Dikilen Yunan Bayrağı Kaldırıldı

PAYLAŞ

SAHİL GÜVENLİK YUNAN BAYRAĞINI İNDİRDİ

Ege’de Türkiye ve Yunanistan arasında yeni bir ada krizi yaşandı.Bir gurup Yunan dün akşam saatlerinde bir adaya bayrak dikti.Sahil Güvenlik dikilen o Yunan bayrağını kaldırdı.O anlara ait fotoğraflarda ortaya çıktı.

O ANLARA AİT FOTOĞRAFLAR ORTAYA ÇIKTI

Türkiye ve Yunanistan arasındaki Ege geriliminde yeni bir olay yaşandı. Dün akşam saatlerinde bir grup Yunan genç, Ege’deki yerleşim olmayan bir kayalığa bayrak dikti. Bayrak sahil güvenlik tarafından kaldırıldı. O anlara ait fotoğraflar ortaya çıktı.

BAŞBAKAN’DAN KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

Başbakan Binali Yıldırım gazetecilere açıklama yaparken, dün akşam Didim açıklarında yaşanan hadise de gündeme geldi. Başbakan Yıldırım, “Bunun üzerine de sahil güvenlik ekiplerimiz gerekli müdahaleyi yaptılar ve oradan o bayrağı kaldırdılar. Bizim Yunanistan’a tavsiyemiz; iyi komşuluk ilişkileri içinde gerginliği arttıracak provokasyonlardan, kışkırtmalardan uzak durması, komşuluk hukukuna uygun olarak hareket etmesidir. Ülkemizin egemenlik haklarından kimsenin taviz vereceğimizi düşünmemesini özellikle bekliyoruz. Şartlar ne olursa olsun bu yönde yapılacak oldu bittilere, fiili durumlara gereken karşılığı vermeye kararlıyız. Bunun bilinmesini isteriz” yanıtını verdi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK