Başbakan Afrinde’ki Subay Kadınlar İçin Flaş Açıklama Yaptı

Başbakan Afrinde’ki Subay Kadınlar İçin Flaş Açıklama Yaptı

PAYLAŞ

Başbakan Yıldırım, Beştepe’de Dünya Kadınlar Günü Programı’nda konuştu. Yıldırım, “Afrin’de görevi başındaki kadın subaylarımız çok kritik başarılar elde ediyor” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi’nde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Dünya Kadınlar Günü Programı’nda konuştu.

Yıldırım’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Afrin’de görevi başındaki kadın subaylarımız çok kritik başarılar elde ediyor.

Ülkemizdeki büyük şirketlerin birçoğunda kadın yönetici var. Kadın emektir, barıştır, güvendir, merhamettir.

Yaklaşık 3,5 milyon kızımız üniversitede. Üniversitede okuyan kız öğrencilerin sayısı erkeklerden fazla.

Hiçbir annenin evladının arkasından gözyaşı dökmesini istemiyoruz. Bu ülkenin hiçbir evladını teröre feda etmek istemiyoruz.

Kadın istihdamını artıracağız. Kayıtdışı istihdamın azaltılması için mücadele vereceğiz. Bazı imtiyazlar ve avantajlar getirdik.

(Kadının Güçlenmesi ve Strateji Belgesi Ulusal Eylem Planı) 2018-2023 dönemini kapsayan eylem planı, tabii bugüne kadar yapılanların üzerine yeni hizmetleri, düzenlemeleri getiriyor.

Bu plan ile 16 yılda yaptığımız bütün yasal düzenlemeleri, hayata geçirdiğimiz projeleri bir anlamda taçlandırmış olacağız.

Hükümetimiz, 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır şekilde bütün alanlarda hazırlıklarını kesintisiz sürdürüyor. Bu eylem planıyla fırsat eşitliğinde bir adım daha atmış olacağız.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK