CHP’nin Adayı Muharrem İnce Sloganını Açıkladı

CHP’nin Adayı Muharrem İnce Sloganını Açıkladı

PAYLAŞ

MAZERET YOK MARİFET VAR

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan erken seçimler için CHP adayını Yalova Milletvekili Muharrem İnce olarak belirledi.1.Meclis önünde partililere seslenen Muharrem ince seçim ile ilgili açıklamalarda bulundu.Seçim sloganınıda açıklayan İnce,Sloganımız; mazeret yok, marifet var” dedi.Partililere 1.meclis önünde seslenen Muharrem İnce “Cumhurbaşkanı adayınız olarak 51 günlük seferberlik ilan ediyorum. Şimdiden söylüyorum, Ramazan ayında gece 01.30’da mitinglerimiz olacak” dedi.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda isminin açıklandığı toplantının ardından Ulus’taki Hacı Bayram Camisi’ne geçti.

Önce Hacı Bayram-ı Veli türbesini ziyaret eden İnce, ardından cuma namazını kıldı.

İnce, cuma namazının ardından beraberindeki Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Grup Başkanvekilleri Özgür Özel, Engin Altay ve milletvekilleriyle Birinci Meclis binası önüne yürüdü.

Burada “İzmir Marşı” eşliğinde parti otobüsüne çıkan İnce, kendisini bekleyen kalabalığa seslendi.

İnce, “Tarihi günlerden geçiyoruz, tarihi mekanların önündeyiz, yanı başımızda Birinci ve İkinci Meclis” dedi.

İnce, Gazi Mustafa Kemal’in bu milleti örgütlediğini ve bağımsızlık savaşı verdiğini anımsatarak, tarihten ders çıkarılması gerektiğini söyledi.

Gazi Mustafa Kemal’in, 23 Nisan 1920’de Hacı Bayram Camisi’nde arkadaşlarıyla cuma namazını kıldığını, sonra saat 14.00’te Birinci Meclis’in açılışını yaptığını anlatan İnce, sözlerine şöyle devam etti:

“Bugün aynı tarihi mekanlarda, sizlerle yürek yüreğe, gönül gönüle hep beraberiz. İlhamımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. O, bu milleti nasıl bir araya getirdiyse, Türk’ünü, Kürt’ünü, Alevisini, Sünnisini, kadınını, erkeğini nasıl bir araya getirdiyse, ben de bu memleketin fizik öğretmeni bir evladı olarak, o gençlerin öğretmen abisi, amcası olarak bu milleti bir araya getirmeye geldim.

“MEMLEKETİN EVLATLARINA İŞ BULACAĞIM”

Gençlere sesleniyorum, öğrencilerim, evlatlarım. Unutmayınız geçmişle bugünü kavga ettirenler geleceği kaybederler. Ben geleceğimizi geri almak istiyorum. Bu milletin evlatlarına atom fiziği anlattım, nükleer fizik anlattım. Şimdi ben bu memleketin evlatlarına iş bulacağım, aş bulacağım. Kadınlarımız, sizinle beraber kazanacağız bunu.

“GECE 01.30’DA MİTİNGLERİMİZ OLACAK”

Cumhurbaşkanı adayınız olarak 51 günlük seferberlik ilan ediyorum. Şimdiden söylüyorum, Ramazan ayında gece 01.30’da mitinglerimiz olacak. Sloganımız mazeret yok, marifet var. Benim ustam, çoğumuzun ustası Deniz Baykal’ı ziyaret edeceğim” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK