Cumhur İttifakı YSK’ya Sunuldu

Cumhur İttifakı YSK’ya Sunuldu

PAYLAŞ

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan erken seçimler için partiler ittifak protokollerini YSK’ya sunuyor.Bugün YSK önünde AK Parti ve MHP ittifakının yoğunluğu yaşandı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı için adaylığını YSK’ya teslim eden Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Lideri Devlet Bahçeli ayrıca Cumhur İttifakı protokolünü YSK’ya teslim etti.

”BU SEÇİME EN SAĞLAM ÇATI ALTINDA GİRİYORUZ”

Başvurulardan sonra YSK önünde açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım seçimler için ”Tarihi bir gün yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.Seçimlere en sağlam çatı altında girdiklerini belirten Başbakan Binali Yıldırım “Tarihi bir gün yaşıyoruz. Daha istikrarlı yönetim sistemi için çıktığımız bu yolda bir adımı hayırlısıyla atmış bulunuyoruz. Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanımız Erdoğan için başvuruyu biraz önce yaptık. Biz bu seçime en sağlam çatı altında giriyoruz. Bizim çatımız millettir, bizim ittifakımız aziz milletimizdir. Bu ittifakın gerisinde Yenikapı ruhu vardır. Adayımızı belirlerken sadece Türkiye’nin aydınlık geleceği ve milletimiz refahı söz konusu olmuştur. Biz topyekün Türkiye’nin kazanmasını esas alıyoruz.” sözlerini kullandı.

MUHARREM İNCE’NİN ADAYLIĞI İLE İLGİLİ BAŞBAKAN’DAN İLK YORUM

Haziran erken seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’nin adaylığı ile ilgilide açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım Hayırlı Olsun diyerek ”Bütün adaylar kendi projelerini antalacak meydanlarda. Milletimiz herkesi dinleyecek. Sonunda millet için en doğru kararı verecektir” dedi.

İki liderin YSK’ya gelişinden önce, bina önünde geniş güvenlik önlemi alındı. Mithatpaşa Caddesi trafiğe kapatılırken çok sayıda partili destek vermek üzere bina önünde toplandı.

CUMHUR İTTİFAKI PROTOKOLÜ YSK’DA

AK Parti ile MHP öğleden sonra Cumhur İttifakı protokolünü YSK’ya teslim etti.

Protokolde, “Cumhur İttifakı, Türkiye’nin istiklalini ve istikbalini her şeyin üstünde tutan bir anlayışla, güçlü ve istikrarlı bir parlemento yapısının oluşturulması ve gelecek 5 yıl içinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bütün kurum ve kurallarıyla yerleşmesini temin etmeyi hedeflemektedir. İttifak, Türkiye’yi zayıflatmaya yönelik operasyonların karşısında durmaya kararlıdır. Bu tarihi bir birlikteliktir. BBP ittifakın parçası konumundadır. AK Parti, MHP ayrı ayrı milletvekili listesi verecek. Erdoğan’ın seçilmesi için birlikte çalışılacak” ifadeleri kullanıldı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK