Cumhurbaşkanı Ankara’da Afrin Bilançosunu Açıkladı

Cumhurbaşkanı Ankara’da Afrin Bilançosunu Açıkladı

PAYLAŞ

Recep Tayyip Erdoğan,Ankara’da Düzenlen HAK-İŞ Dünya kadın günü Programı öncesi Afrin Konusuna değindi.

Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı’nın başlangıcından bu yana 2960 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu’nda düzenlenecek HAK-İŞ Dünya Kadın Günü Programında konuşuyor. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı’nın başlangıcından bu yana 2960 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Erdoğan’ın açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Bizim inancımızda bir bütünün iki parçası erkek ve kadın. Bu yürüyüşte bu yolculukta inşa ve ihya hareketinde hanım kardeşlerimizin müstesna bir yerinin olduğunu bizim tarihimiz zaten kayıtlara düşmüş. HAK-İŞ Konfederasyonu’nun toplantısı vesilesiyle sizlerle bir aradayız. Benim sizlerden bir ricam var.

O da şudur: Yıl 2018. Ama önümüzde 2019′ var. 2019’un önemini biliyoruz değil mi? Mart ayı ayrı bir önem, kasım ayrı bir önem.

Dünyaya bir mesaj vereceğiz. Kadınlarımızla vereceğiz. Erkeklerimizle vereceğiz ve dünya Türkiye’yi, vatanıyla milletiyle çok daha iyi tanıyacak.

Dağ taş demeden Mehmedimiz ilerlemeye devam ediyor. Er Rai, Cerablus, El Bab’ı kontrol altına aldıysak Afrin’de de 2 bin kilometre alanı kontrolümüz altına alacağız.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK