Cumhurbaşkanı Erdoğan Bahçeli İle Erken Seçimi Görüşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bahçeli İle Erken Seçimi Görüşecek

PAYLAŞ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BAHÇELİ’NİN GÜNDEMİ ERKEN SEÇİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara Beştepe’de MHP Lider Devlet Bahçeli ile erken seçim konusunu görüşecek.MHP Lideri bahçeli erken seçim çağrısında bulunmuştu.Ankara’da gerçekleşen kritik görüşmede Erdoğan ve Bahçeli ikilisi gündemin önemli konularından biri olan erken seçimi görüşecek.

Ankara Beştepe’de başlayan kritik görüşme 13:30’da başlayacak.Görüşme sonunda ortak açıklama yapılması beklenmiyor. Erdoğan’ın görüşme sonrası yapacağı programda bir konuşma yapma ihtimali bulunuyor.

Görüşmede Bahçeli’nin erken seçim çağrısı ve önerdiği tarih masaya yatırılacak.Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, gerekli açıklamanın, bu değerlendirme sonrasında yapılacağını söylemişti.

ERKEN SEÇİM İÇİN TARİHLER 24 HAZİRAN YA DA 23 EYLÜL

Bu arada kulislerde erken seçim için alternatif tarihler de konuşulmaya başlandı. Erken seçim için 24 Haziran ya da 23 Eylül tarihleri öne çıktı. Bu arada 24 Haziran’da üniversite sınavı da yapılacak.

Bahçeli, dünkü açıklamasında 3 Kasım 2019’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinin, 26 Ağustos 2018’e alınmasını teklif etmişti.

MHP Lideri Bahçeli gerekçe olarak da bölgesel durumları ve ekonomiyi hatırlatarak, “Kontrol edilemeyen gelişmeler ortaya çıkabilir” ifadesini kullanmıştı.

Bu açıklamaların ardından Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Bahçeli’yi ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Başbakan Binali Yıldırım’la bir araya geldi. Muhalefet ise erken seçimi destekliyor. CHP ve HDP’den ”hodri meydan” açıklaması geldi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de, “Bizim için sorun yok” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK