Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Amerika’ya İsrail Tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Amerika’ya İsrail Tepkisi

PAYLAŞ

”BUNLARA MÜDAHALE ETMEYECEKMİSİNİZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İsrail’in Gazze’de ki müslümanlara saldırması ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.Ümraniye ilçe kongresinde konuşan Erdoğan ”Sayın Trump’a söyledim bunlara müdahale etmeyecekmisiniz?”

”KİMSE BUNLARI GÖRMÜYOR”

Kimse bunları görmüyor. Biz ise bu tür katliamların içinde değiliz. Gazze’de kendi topraklarında gösteri yapan insanların üzerine ağır silahlarla saldıran İsrail’e, söz söyleyemeyenlerin, gözlerini bize dikmeleri, samimiyetsizliklerinin en büyük delilidir

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından kesitler;

“Türkiye’yi son yıllardaki en temiz, en ahlaki askeri operasyonu olan Afrin Harekatı sebebiyle eleştirenlerin mesela İsrail’in şu anda Gazze’de dün yaptığı katliam için kayda değer bir itiraz dile getirdiklerini duydunuz mu? Bakın, neredeyse 20’ye yaklaştı ölenlerin sayısı. Bine yaklaştı yaralananların sayısı. Neredeler? Ben dün akşam Sayın Trump’a da söyledim. ‘Bunlara müdahale etmeyecek misiniz?’ dedim. Kimse bunları görmüyor. Biz ise bu tür katliamların içinde değiliz. Gazze’de kendi topraklarında gösteri yapan insanların üzerine ağır silahlarla saldıran İsrail’e, söz söyleyemeyenlerin, gözlerini bize dikmeleri, samimiyetsizliklerinin en büyük delilidir. Bu vesileyle dün Gazze’de şehit edilen Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İsrail yönetimini bu insanlık dışı saldırısından dolayı da şiddetle kınıyorum. İsrail, Filistin’de uğradığı zulmün altında kalacaktır. Arkasına saklandığı güçler bugün İsrail’i koruyabilir ama yarın ne olacağını Allah bilir, onu da söyleyeyim. Biz, haklı davalarında sonuna kadar Filistinli kardeşlerimizin yanında yer almayı sürdüreceğiz. İsrail terörünü her fırsatta ve her zeminde ifşa etmeye devam edeceğiz.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK