Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Koalisyon Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Koalisyon Açıklaması

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran Pazar günü yapılacak genel seçimler ile ilgili açıklamalarda bulundu.300 Üzeri bir sayıya ulaştıkları taktirde işin biteceğini söyleyen Erdoğan, olası koalisyon ile ilgilide açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, radyo yayıyında Kral Grubu Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Akbay’ın sorularını yanıtladı. Muhalefetin Kandil operasyonu ile ilgili eleştirilerini yanıtlayan Erdoğan, parlamenter sisteme dönüş vaadlerini ve olası koalisyon oluşumlarını da değerlendirerek, “300 üzeri bir rakamı Cumhur İttifakı yakaladığında mesele bitmiştir, altında kalırsa koalisyon arayışına gidilebilir” yorumunda bulundu.

Erdoğan yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanının partisinden kopması diye bir şey yok. Yeni dönemde partili cumhurbaşkanlığı süreci var. Tarafsızlığa gelinec o başka bir şey. Bir diğer konu parlamento içinden istediğiniz kişiyi kabinenize alırsınız ama üyeliği düşer. Dışarıdan da alabilirsiniz. Yemin etmek artık ben partili değilim demek değil. Tarafsız davranacağına yemin etmektir. 16 Nisan’la birlikte bunlar kalktı. Burada en önemli olan parlamentodan alacağı kişi artık parlamento üyesi olmayacak. Mesela şu anda yeni bir şey duydum. Şu anda başkanlık yarışında olanları yardımcısı olarak atayacağını söylüyor.dedi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK