DGS’nin Yapılacağı Tarih Değiştirildi

DGS’nin Yapılacağı Tarih Değiştirildi

143
0
PAYLAŞ

DGS 21 TEMMUZ 2018 TARİHİNDE YAPILACAK

Dikey Geçiş Sınavı (DGS)’nin yapılacağı tarih ÖSYM tarafından ileri bir tarihe alındı.8 Temmuz 2018 Pazar günü tarihinde yapılması planlanan DSG sınavı ÖSYM tarafından 21 Temmuz 2018 tarihine ertelendi.

Her yıl ÖSYM tarafından yapılan DGS sınavının tarihinde ÖSYM tarafından değişikliğe gidildi.Bu yıl 8 Temmuz tarihinde yapılması planlanan DGS sınavının tarihi ÖSYM tarafından güncellendi ve 21 Temmuz tarihine ertelendi.

ÖSYM’nin resmi sayfasında yapılan açıklamaya göre DGS sınavı güncellendi.Site yer alan duyuruya göre “8 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavı (2018-DGS) sınav tarihi, 21 Temmuz 2018 olarak değiştirilmiş olup sınav takvimi bu doğrultuda güncellenmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) NEDİR?

DGS yani dikey geçiş sınavı ön lisans mezunlarının girebileceği ve 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapabilmeyi sağlayan bir sınavdır. DGS’ye girebilmek için bir meslek yüksekokulu veya açık öğretim ön lisans programından mezun olmak gerekir. Eğer son sınıftaysanız ve staj çalışmanızı tamamlamışsanız da DGS’ye girebilirsiniz. Açık öğretim ön lisans veya meslek yüksekokulu mezunu olup kendi bölümünüzde bir açık öğretim lisans programına yerleşmek istiyorsanız DGS’ye girmenize gerek yok çünkü kendi alanınızdan açık öğretim lisans programlarına sınavsız geçiş hakkınız bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK