Erdoğan’dan Bir Afrin Açıklaması Daha

Erdoğan’dan Bir Afrin Açıklaması Daha

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Mersin 6. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada “Afrin’deki ilerleyişimiz devam ediyor. Etkisiz hale gelen terörist sayısı 3213 oldu. Afrin’e girdik giriyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Mersin 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Mersin İl Kongresi’nde konuşma yaptı.

Erdoğan yaptığı konuşmada, “Afrin’deki ilerleyişimiz devam ediyor. Etkisiz hale gelen terörist sayısı 3213 oldu. Zeytin Dalı Harekatı’nda kahramanlarımız destan yazıyor. Şu ana kadar 900 KM alan teröristlerden temizlendi” dedi.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar…
Mersin’den söz istiyorum. Kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız? 2019’a kadar her eve girmeye, her gönüle dokunmaya hazır mıyız? Geçtiğimiz 15 yılda tüm şehirlerimizde olduğu gibi Mersin’e de büyük yatırımlar yaptık. Tam 27 katrilyon Mersin’e yatırım yaptık. Dünyanın beşten büyük olduğunu bugün anlamayanlar er yada geç anlayacaklar.

Mersin’i İstanbul ve Ankara’nın yanı sıra bölgesindeki merkezlerle de bağlayacak olan hızlı tren projesini hayata geçiriyoruz.

İhtiyaç olduğunda çağrı yapacağım

İhtiyaç olduğunda önce ben yola çıkacağım sonra sizlere çağrı yapacağım. Sefer görev emri geldiği zaman önce ben sonra hep beraber gideceğiz. Çünkü biz şehadete inanıyoruz. 15 Temmuz’da bunu yaptık. FETÖ denen haine Türkiye’yi dar ettiniz.

Biz milletimizin lafa değil icraata baktığını çok iyi biliyoruz. Sizlerin karşısına icraatlarımızla çıkmaya devam edeceğiz.

Afrin’deki ilerleyişimiz devam ediyor. Teröristlerden 3195’i bu sabah itibarıyla etkisiz hale getirilmişti. Herhalde şimdi çok daha ilerlemiş vaziyette. Ve Afrin’e doğru ilerliyoruz. 850 kilometre kontrolümüz altında. Burada bir terör koridoru oluşturmak istediler.

Afrin’e girdik giriyoruz

Az önce aldığım bilgiye göre Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3213’e yükseldi. Afrin’e girdik giriyoruz.

Zeytin Dalı Harekatı’nda kahramanlarımız destan yazıyor. Şu ana kadar 900 KM alan teröristlerden temizlendi.

Bizim Suriye’de tek bir amacımız var. O da sınırlarımız boyunca terör örgütünü Suriye topraklarından atmak. Onlar zannettiler biz ilerleyelim, Türkiye seyreder. Artık eski Türkiye yok.

O senin dediğin Türkiye eskide kaldı. Vicdanımızı, ahlakımızı rafa kaldırmış olsak Afrin’i ele geçirmek 3 gündü. Biz onlar gibi olmadık, olmayacağız. Yıkmanın yok etmenin peşine düşmedik. Tarihimiz boyunca yaşatmanın peşinde koştuk. Bugün de aynısını yapıyoruz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK