Evde Sahte Para Basıyordu Yakalandı

Evde Sahte Para Basıyordu Yakalandı

PAYLAŞ

Muğla’ya bağlı Datça ilçesinde piyasaya sahte 20 TL sürüldüğü ve bir kişinin bu paralarla alışveriş yaptığı iddiası üzerine polis harekete geçti.

Renkli Yazıcı ile Basmış

Zanlının evinde bulunan yazıcı ile sahte 20 lira bastığı ve bunları alışveriş yaparken kullandığı tespit edildi. Bunun üzerine polis semt pazarlarından birisinde beklemeye başladı ve zanlı alışveriş yaptıktan sonra zanlıyı takibe başladı. Evine kadar zanlıyı takip eden polis zanlıyı evinde yakaladı.

Evinde yapılan aramalarda 126 adet sahte 20 lira ele geçirilirken, bir renkli yazıcı ve para basmada kullanılan kağıtlar ele geçirildi. Böylelikle daha fazla sahte parayı piyasaya sürmeden yakalanan zanlı ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Polis tarafından ifadesi alınan zanlı daha sonra adli makamlara sevk edildi. Zanlının piyasaya ne kadar sahte para sürdüğü ise bilinmiyor. Bu sahte paraların dolaşımdan çıkarılması için vatandaşların da dikkatli olmaları gerekmektedir. Zanlının özellikle kalabalık semt pazarlarında bu paraları piyasaya sokması da işini daha çok kolaylaştırmış görünmektedir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK