• DOLAR
  5,7391
  % 1,42
 • EURO
  6,3591
  % 1,34
 • ALTIN
  277,7137
  % 2,05
 • BIST
  96.335
  % 1,10
İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Diyarbakır’da

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Diyarbakır’da

İçişleri Bakanlığımız tarafından yürütülen İzleme ve Değerlendirme Sistemi  (İZDES) Projesinin çalışma ziyareti kapsamında ilimize gelen İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ve beraberindeki heyet Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret etti.
Ziyaretinde, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’ya İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) Projesi Heyeti eşlik etti.
Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Valilik Şeref Defterini imzalamasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı yaptığı açıklamada; “Bugün beraberimizde çalışma arkadaşlarımızla birlikte Diyarbakır’a geldik. Öncellikle valimizi ziyaret ederek istişarelerde bulunacağız. Başta güvenlik konuları olmak üzere Bakanlığımızın görev alanlarıyla ilgili konularda bir değerlendirme toplantısı yapacağız. Sonrasında sivil toplum kuruluşların temsilcileriyle yine Bakanlığımızın görev alanına giren konulardaki düşüncelerini almak masadıyla bir değerlendirme toplantısı yapacağız. Bakanlığımızın görev alanında hizmet almış olan vatandaşlarımızın ev ve iş yerlerinde şehit ve gazi aileleri de olmak üzere ziyaret amaçlıyoruz. Empati yaparak biraz onların görüşlerini alarak yaptığımız çalışmalar onlar tarafından nasıl görüldüğüyle ilgili anlama ve değerlendirmek istiyoruz. Bir başka gündemimizde bugün tüm ülke safında tüm illerimizle aynı anda saat 12.00’da ‘Öncelik hayatın öncelik yayanın’ sloganıyla yaya öncelikli bir trafik bilincinin yaygınlaştırmak masadıyla bir kampanya başlatıyoruz. Bütün illerimizde aynı saate başlayacak. Diyarbakır Valiliği’nin koordinesinde yapılacak olan etkinliğe iştirak edeceğiz. Trafik konusu ülkemizde önemli sorunlardan biri, çok sayıda insanımızı kaybediyoruz. Bu anlamda yavaş yavaş sivil toplum kuruluşları olmak üzere herkesin desteğine de ihtiyacımız var. Bu çalışmalarında oldukça faydalı ve hayırlı bir çalışma olduğunu düşünüyoruz. Günün sonunda bir değerlendirme yaprak Diyarbakır’dan ayrılacağız. Her geldiğimizde Diyarbakır’ın toparlanmış olduğunu görmekten büyük bir mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
Açıklamanın ardından Valilik Makamına geçildi. Bakan Yardımcısı Çataklı burada Vali Güzeloğlu ile sohbet etti, yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
Ardından İZDES İl Değerlendirme Toplantısı’na geçildi.
Toplantıya, Vali Yardımcıları Dr. Ahmet Naci Helvacı, Remzi Oğuz Yılmaz, Ahmet Yıldız,  Hacı Hasan Gökpınar, Jandarma Genel Komutanlığı Tuğgeneral Şakir Uslu,  Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanı Levent Tuncer, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Nagehan Önder, AFAD Daire Başkanı İrfan Keskin, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İl Jandarma Komutan Yardımcısı, J.Alb. Fatih Kılınç, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Semanur Başgül, İl Göç İdaresi Müdürü Sercan Aydın, AFAD Müdürü Şükrü Kikizade, Planlama Uzmanı Sercan Yazıcı, Memur Mutlu Sütçü katıldı.
Toplantıda, İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) Projesi Heyetinin ilimizde yapacakları çalışmalar ele alındı. Ayrıca kamu hizmetlerinin kaliteli, hızlı, verimli bir şekilde sunulması ile ilgili sorun, çözüm önerileri ve örnek uygulamalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?