Kaynanaların Tijeni Sevda Aydan Hayatını Kaybetti

Kaynanaların Tijeni Sevda Aydan Hayatını Kaybetti

PAYLAŞ

Kaynanalar dizisinin Tijen rolünü canlandıran ünlü oyuncu Prf.Dr. Sevda Aydan bu sabaha karşın İzmir’de hayatını kaybetti.

Türkiye’de bir çok kesim onu Kaynanalar dizisinde canlandırdığı Tijen rolü ile tanımıştı.Türkiye onu bir döneme damgasını vuran “Kaynanalar” dizisinde canlandırdığı Tijen karakteriyle tanımıştı. Opera sanatçısı, oyuncu ve ressam Prof.Dr. Sevda Aydan bu sabah saatlerinde İzmir’de Alsancak Devlet Hastanesi’nde vefat etti.

Hürriyet’ten Banu Şen’in haberine göre; Aydan’ın cenazesinin Cenazesi yarın günü Alsancak Hocazade Camii’nde kılınacak öğle namazından sonra Alaçatı Mezarlığına defnedileceği bildirildi.

SEVDA AYDAN KİMDİR?

Ankara Devlet Konservatuvarı Şan (1951) ve Opera (1953) bölümlerini bitirdi. Ankara Devlet Operasında Traviata operası ile sanat hayatına atılan sanatçı, Manon Lesco, Salome ve Carmen operalarında başrolde oynadı. 1962’de Rusya’nın çağrısı üzerine Erivan, Tiflis ve Baku operalarında sahneye çıktı ve çeşitli ülkelerde konserler verdi. 196 ‘de Ankara Devlet Operası’ndan ayrılan sanatçı çeşitli gazino ve kulüplerde hafif batı müziği alanında çalıştı. Televizyon dünyasında TRT’nin tv dizisi Kaynanalar’daki Tijen rolü ile tanındı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK