Kılıçdaroğlu’na Büyük Şok

Kılıçdaroğlu’na Büyük Şok

PAYLAŞ

CHP Tüzük Kurultayı’nda partiye üyeliği düzenleyen ve Kılıçdaroğlu’nun özellikle önem verdiği değişikliklerden biri olan 4. madde delegelerin kararı ile reddedildi. Kılıçdaroğlu’nun önem verdiği ve üyelerin statüsünü belirleyen madde parti içi muhalefetin bastırmasıyla reddedildi. Bunun karşısında Kılıçdaroğlu’nun ne yapacağı merak ediliyor.

HP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 48 milletvekilinin ortak bildiri yayınlamasından sonra tüzük kurultayı öncesi geri adım atmak zorunda kalmıştı. Düzenlemeleri yeniden ele almak zorunda kalan CHP lideri, tüzük taslağını yeniden düzenledikten sonra 19. Olağanüstü Tüzük Kurultayı’nda oylamaya sundu.

Ancak Kılıçdaroğlu hiç beklemediği bir çizik yedi. Delegeler, Kılıçdaroğlu’nun sunduğu 4. maddeyi reddetti.

İŞTE KABUL EDİLMEYEN O MADDE

(1) Cumhuriyet Halk Partisine, partinin program ve tüzüğünü benimseyen her yurttaş üye olabilir.

(2) Üyelik, “üye” ve “destekçi üye” olarak iki türlüdür. Parti çalışmalarına etkin olarak katılan ve aidatını düzenli ödeyen partiliye “üye” denir; partiyle sadece gönül bağı olan, destek vermek isteyen partiliye “destekçi üye” denir.

(3) Parti çalışmalarına etkin olarak katılma ve düzenli aidat ödemenin ölçütleri, takibi ve gerektiğinde uygulanacak istisnalar yönetmelikle düzenlenir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK