Kılıçdaroğlu’ndan İyi Parti Açıklaması

Kılıçdaroğlu’ndan İyi Parti Açıklaması

177
2
PAYLAŞ

”İYİ PARTİ’YE DEĞİL DEMOKRASİYE KATKI YAPTIK”

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan erken seçim ile ilgili muhalefet cephesinden açıklamalar gelmeye devam ediyor.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan mecliste grup kurması ve seçime katılması sebebi ile İyi Parti’ye verilen 15 Milletvekili ile ilgili açıklama geldi.İyi Parti Genel Başkanı Merak Akşener ile görüşme yaptıktan sonra açıklama yapan Kılıçdaroğlu “İYİ Parti’ye değil demokrasiye katkı yaptık” dedi.

Biraraya gelen iki lider görüşme sonrası bazı açıklamalarda bulundu.

İyi Parti Lideri Meral Akşener,Demokrasi katliamının önüne geçildi diyerek “Türkiye’nin siyasetini geçmişten itibaren tanzim etmeye kalkışanların burada başarısız olacağı açıktır. Demokrasi katliamının önüne geçildi. Tekrar teşekkür ediyorum, sayın genel başkan ve arkadaşlarına.” şeklinde konuştu.

Ardından söz alan Kemal Kılıçdaroğlu ise ifadelerine şöyle devam etti;

“Bir siyasi partiye karşı kumpas kurulması bizim içimize sindireceğimiz bir olay değildi. İYİ Parti’ye değil demokrasiye katkı yaptık. Demokrasiyi savunanlar 24 Haziran’da bu ülkeye gerçek demokrasiyi getireceğiz. Demokrasi birlikteliğini sürdürmenin önemli olduğunu düşünüyorum.”

CHP Parti Meclisi Kemal Kılıçdaroğlu’na seçim ittifakı ile ilgili tam yetki vermişti.CHP Milletvekilleri bugün saat 16:00’da Parti Genel Merkezinde biraraya gelecek.

2 YORUMLAR

  1. Sayın kılıçdaroğlu sen boşver bu işleri Meral Akşener sana bişey kazandırmaz gel ak partiye geç doğru yolu bul.Diğer partilerin birleşmesiyle erdoğanı deviremezsiniz boşuna uğraşmayın yani boşa kürek sallıyorsunuz ne gerek var boş işlerle uğraşmaya Meral akşener yüzde 3 ü bile zor görür

  2. Aynen bencede ak partiliye katılıyorum boşuna uğraşıyorlar zaman kalmadı daha adayları bile belli değil nasıl siyaset yapıyor bunlar anlamadım gitti

BİR CEVAP BIRAK