• DOLAR
  5,7289
  % 1,24
 • EURO
  6,3626
  % 1,40
 • ALTIN
  277,4755
  % 1,96
 • BIST
  96.032
  % 0,78
Mahir Ünal’dan Süleyman Soylu Açıklaması

Mahir Ünal’dan Süleyman Soylu Açıklaması

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası Mahir Ünal açıklama yaptı.

Ünal’ın açıklamasından satır başları; (Süleyman Soylu’nun şehit cenazeleri açıkalaması) Seçim öncesinde Türkiye doğal olarak siyasetin getirdiği rekabetin sonucu olarka siyasi gerilimler yaşanabilir. Seçimden sonra bir olay oldu, Ağrı’da bir bakkal AK Parti’ye oy verdiği için bölücü terör örgütü tarafından direğe asılarak vahşice infaz edildi.

Biz Sakarya’da bir köpek katledildiğinde tepki verdik. Ağrı’daki vahşi katliama HDP’den ya da CHP’den tek bir tepki geldi mi? Yıllardan beri bölgede demokratik siyasetin işlerliğine fırsat vermeyen ve bunun siyasi uzantısı HDP’nin neler yaptığını biliyoruz. Bunun yanına CHP’nin de eklemlenmesini kabul edemiyoruz.

Sayın Bakan gerekli açıklamaları yapar. Türkiye terörle mücadele ediyor, İçişleri Bakanlığı da terörle mücadeleyi başarılı bir şekilde sürdürüyor. Şu anda İçişleri Bakanlığımız, İçişleri Bakanımız bu terörle mücadele sürecini yürütürken bu sürece yönelik bizim bazı tevillerde bulunmamız doğru olmaz. Sayın Bakan’ın neden bu tepkiyi verdiğini sayın bakana bırakmak lazım.

18 Ağustos Cumartesi günü kongremizin gerçekleştirilmesi kararı alındı. Sayın Cumhurbaşkanımızın yemini, Yüksek Seçim Kurulu’nun kesin tarihi açıklaması ve bunun Resmi Gazete’de yayımlanmasından sonraki süreçte planlanacak.

Önümüzdeki hafta muhtemelen yani yemin töreninden önce kanun hükmünde kararname yayınlanacak ve ondan sonraki süreçte de Cumhurbaşkanlığı kendi kararnamesini, yani sistemin devreye girmesiyle birlikte 1 nolu Cumhurbaşkanlığı kararnamesi yayınlanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. CHP açık bir şekilde terör örgütü uzantısı hdpye destek olmuştur.Yani bunlar bu kadar açık bir şekilde bunlara destek olacak hükümette susacak öylemi.Chpnin kendine çeki düzen vermesi lazım arkadaş bu nedir böyle ya ayıp günahtır.

 2. Ağrıdaki olay bunların ne kadar cani olduğunun zaten en büyük göstergesi.Adamlar açık açık destek veriyor terör örgütüne bu nasıl bir tezattır arkadaş ya.Ben hükümetin yerinde olsam terör örgütlerine kim destek veriyorsa ne gerekiyorsa onu yaparım.Yıllarca o kadar şehitler verdik hiçmi üzülmüyorsunuz bu terör örgütü ve uzantısına destek vermekte????

 3. Sayın bakanım süleyman soylu yerden göğe kadar haklı valla.CHP resmen bu terör uzantısı hdpye açık açık destek olmuştur daha ne kadar kanıt lazım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?