• DOLAR
  5,7391
  % 1,42
 • EURO
  6,3591
  % 1,34
 • ALTIN
  277,7137
  % 2,05
 • BIST
  96.335
  % 1,10
Malezyalı Gençler Diyarbakır’da

Malezyalı Gençler Diyarbakır’da

Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Dicle Üniversitesinin ERASMUS Programı Yükseköğretim Kurumları Arasında Öğrenci ve Öğretim Üyesi Değişim Programı kapsamında ilimize gelen Malezyalı öğrencileri kabul etti.
Ziyarette, Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eyüp Tanrıverdi, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Faruk Gökçe, Öğretim Üyesi Cihat Gündüz ve Erasmus Programı kapsamında ilimize gelen Malezyalı öğrenciler yer aldı.
Ziyaret, Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eyüp Tanrıverdi’nin program hakkında bilgi vermesiyle başladı. Erasmus Programı olarak adlandırılan Yükseköğretim Kurumları Arasında Öğrenci ve Öğretim Üyesi Değişim Programı, üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri bünyesinde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim-öğretim yapan yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişim programında, öğrenci veya öğretim üyelerinin bir veya iki yarıyıl süresince kendi kurumlarının dışında bir yükseköğretim kurumunda eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmelerini amaçlamakta olduğunu belirtmesinin ardından, ilimize gelen Malezyalı öğrencilerin izlenimleri, edindikleri arkadaşlıklar ve kent hakkında görüşleri belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?