NATO Saldırı İle İlgili Olağanüstü Toplanacak

NATO Saldırı İle İlgili Olağanüstü Toplanacak

PAYLAŞ

DİĞER ÜLKELERE BİLGİ VERİLECEK

Suriye’de Esed rejimine yönelik yürütülen saldırılar ile ilgili NATO olağanüstü toplanacak.NATO Kuzey Atlantik Konseyi, Genel Sekreter Jens Stoltenberg’in ABD,Fransa ve İngiltere’nin Esed rejimine yönelik saldırıları ile ilgili 3 ülkenin diğer ülke temsilcilerine bilgi verileceğini açıkladı.

29 ÜLKE TOPLANACAK

NATO Kuzey Atlantik Konseyi, Genel Sekreter Jens Stoltenberg’in başlanlığında 29 ülkenin temsilcileri ile toplanacak.

”SALDIRIYI DESTEKLİYORUZ”

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg yaptığı yazılı açıklamada, ABD ile İngiltere ve Fransa’nın Beşşar Esed’in kimyasal silah kapasitesiyle ilgili yerlere yönelik saldırısını desteklediğini belirterek, “Bu saldırı rejimin Suriye halkına tekrar kimyasal saldırı düzenleme gücünü zayıflatacaktır” ifadesini kullandı.

Müttefiklerin daha önce de rejimin Suriye’de kimyasal silah kullanmasını kınadığını hatırlatan Stoltenberg, bu tür saldırıların uluslararası kuralların ve anlaşmaların açık bir ihlali olduğunu kaydetti.

”KİMYASAL SİLAHI BARIŞA TEHDİT OLARAK GÖRÜYORUZ”

“Kimyasal silahların kullanılması kabul edilemez ve sorumlular hesap vermelidir. NATO, kimyasal silahların kullanımını uluslararası barışa bir tehdit olarak görmektedir ve Kimyasal Silahlar Sözleşmesi’ne (CWC) bağlı kalınması önem arz etmektedir.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK