Polisler Artık Ellerine Telefon Alamayacak

Polisler Artık Ellerine Telefon Alamayacak

PAYLAŞ

İzmir Emniyet Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen yeni uygulama ile birlitke artık polisler ellerine cep telefonu alarak dikkatlerini dağıtmayacaklar.

Kulaklık İle Görüşülecek

Eğer telefon ile görüşmek mecburi ise bu durumda da kulaklık ile görüşmenin sağlanması gerektiğini İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın belirtti. Bu uygulamaya geçmeden evvel araştırma yaptıklarını da ifade eden Aşkın telefon kullanan polislerin dikkatlerinin dağıldığını ifade etti. bu kapsamda bir ellerini kullanamayan polisler aynı zamanda bakış açılarını da daraltıyorlar ve sadece telefona odaklanıyorlar.

Personel Güvenliği

Aşkın bu uygulamanın personel güvenliği için son derece elzem olduğunu ifade etti. Bu kapsamda Afrin’de verilen mücadele sebebiyle terör örgütlerinin hedefinde polislerimizin ve askerlerimizin olduğunu ifade eden Aşkın bu uygulama ile birlikte personellerimiz güvenliğini daha iyi sağlayabilecekler dedi. Uygulamaya başlanması ile birlikte faydalarının da görüldüğünü ifade etti. ayrıca kulaklık kullanırken de sadece bir kulaklığın takılmasına müsaade edilecek. Bu sayede polislerin bir yandan da çevrelerini kolaçan edebilmeleri mümkün olacak.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK