Saadet Partisi’nden İyi Parti ve CHP’ye Seçim Ziyareti

Saadet Partisi’nden İyi Parti ve CHP’ye Seçim Ziyareti

109
0
PAYLAŞ

SAADET PARTİSİ’NDEN İYİ PARTİ VE CHP’YE İTTİFAK ZİYARETİ

Haziran’da yapılacak olan erken seçimler öncesi partilerin ittifak ziyaretleri tüm hızıyla devam ediyor.Muhalif cephesinde ittifak arayışları sürerken Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu,İyi Parti Lideri Meral Akşener ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu Meral Akşener ile 15 Dakikalık bir görüşme gerçekleştirdi.Ardından CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile bir araya gelen Karamollaoğlu’nun Kılıçdaroğlu ile görüşmesi 20 dakika sürdü.Görüşme sonrası ittifak ile ilgili açıklama yapan Karamollaoğlu “1-2 gün içinde her şey netleşecek” açıklamasında bulundu.

ABDULLAH GÜL İSMİNİ ÖNERDİ

Edinilen bilgiye göre, görüşmede Karamollaoğlu, Gül ismini Akşener’e bir kez daha iletti. Akşener ilk tur için partilerin kendi adaylarını koyması gerektiğini yeniden iletti.

”ZAMAN İÇERİSİNDE ORTAYA ÇIKACAK”

Görüşmenin ardından gazetecilerin açıklama yapıp yapmayacağına yönelik sorusu üzerine Karamollaoğlu, “Kısa görüşmelerin açıklaması olmaz. Doğru, gerçekten trafik yoğun. Allah yardım etsin. Bunların hepsi zaman içerisinde ortaya çıkacak” dedi.

Karamollaoğlu, görüşmenin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de bir araya geldi. Karamollaoğlu’nu, CHP Genel Merkezi’ne gelişinde Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ile İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu karşıladı.

Basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 20 dakika sürdü.

Karamollaoğlu, parti genel merkezinden ayrılırken, basın mensuplarının “cumhurbaşkanlığı için herhangi bir adayın belirlenip belirlenmediği” konusundaki sorusuna, “Bunların hepsi birkaç gün içerisinde netleşecek, size o zaman aktarılacak. Sadece kısa bir görüşme yaptık o kadar” yanıtını verdi.

Abdullah Gül, dün Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu ile iki saati aşkın görüşme gerçekleştirmişti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK