Sıcaklıklar Düşüyor Yağmur Geliyor

Sıcaklıklar Düşüyor Yağmur Geliyor

PAYLAŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamalar ile vatandaşları yağmur ve kuvvetli rüzgârlara karşı uyardı.

4 Gün Sürecek

Ülkemizin genelini etkisi altına alacak olan yağmur ve kuvvetli rüzgârların 4 gün boyunca süreceği ifade edildi. Bu sebeple vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği ve sel tehdidine karşı önlemlerini almaları gerektiği ifade edildi.

Yağışlar ile birlikte hava sıcaklıklarında da 2 ile 8 derece arasında düşüşler yaşanacak. Uzmanlar özellikle de İstanbul için şiddetli yağış uyarısı yapıyorlar. Avrupa’dan gelen soğuk hava bulutlarının İstanbul üzerine yağmur bırakması beklenirken sel, yıldırım, fırtına ve dolu tehlikelerine karşı da vatandaş uyarılıyor. Geçtiğimiz aylarda İstanbul’da yaşanan şiddetli dolu yağışı nedeniyle birçok araç zarar görmüş ve ciddi bir bilanço ortaya çıkmıştı. İşte bunun bir daha yaşanmaması adına vatandaşların önlemlerini almaları gerekmektedir.

Ülkemizin batısında sağanak yağmur yağışı beklenirken doğu kesiminde de karla karışık yağmur beklentileri bulunmaktadır. Dolayısıyla olası tehlikelere karşı hazırlıklı olmak gerekmektedir. Özellikle denize açılacak vatandaşların da dikkatli olmaları gerekmektedir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK