Taksici Uber Gerilimi Devam Ediyor

Taksici Uber Gerilimi Devam Ediyor

PAYLAŞ

2 BİN UBER ÜYE VAR

İstanbul’da taksiciler ile uber taksicilerin arasındaki gerilim devam ediyor.Öte yandan 2 Bin taksi şöförünün ubere kayıt olduğu tespit edildi.Son günlerde İstanbul’daki taksiciler ve Uber arasında gerilim hızla tırmanıyor. Birçok taksici Uber’e tepki gösterirken İstanbul’da 2 bin taksici ise Uber yolcusu taşıyor.

Habertürk TV’den Okan Ateş’in haberine göre, taksiciler “Uber ekmeğimizi elimizden alıyor” diyor ama Uber Türkiye’nin verdiği resmi rakama göre İstanbul’da sisteme üye olan 2 bin taksici var.

TAKSİCİLER UBER SİSTEMİNİN DAHA ÇOK KAZANDIRDIĞINI SÖYLEDİ

O taksicilerden biri olan Bünyamin Sıdar, 5 bini aşkın üyesi bulunan Uber’in daha çok kazandırdığını söyledi. Neden Uber sistemine dahil olduğunu açıklayan taksici, “Uber’de müşteriler saygılı, gideceğin güzergahı seçmene gerek yok, alacağım ücreti Uber zaten önceden belirliyor. Plaka sahibi olarak değil de şoför olarak destekleyenler çok” dedi.

UBER KULLANMAYAN TAKSİCİLERDEN SİTEM

Bir başka taksici ise Uber kullanan meslektaşlarına tepki göstererek “Karşı olduğun bir şeyi kendin yapıyorsun. Ne farkın kaldı onlardan? Ticari taksicisin sen bir de Uber kullanmanın manası nedir” açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK