Terörist Başı Salih Müslim Kıskaçta

Terörist Başı Salih Müslim Kıskaçta

PAYLAŞ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu terör örgütü PYD/PKK eski eş başkanı Salih Müslim’in nereye giderse gitsin peşini bırakmayacaklarını açıkladı.

Sadece Almanya ya da Çekya’da Değil

Salih Müslim geçtiğimiz günlerde Çekya’da polisler tarafından yakalanarak gözaltına alınmış ardından da mahkeme huzuruna çıkarılmıştı. Mahkeme ise Avrupa sınırlarından ayrılmamak üzere serbest bırakılmasına karar vermişti. Bu karar Ankara tarafından çok sert bir şekilde karşılandı. Salih Müslim’in Avrupa’ya kıstırılması da mümkün oldu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Almanya’dan da iadesi talep edilen Müslim hakkında açıklamalar yaptı. Sadece Almanya ya da Çekya’da değil nereye giderse gitsin peşinde olacağız diyen Çavuşoğlu son derece kararlı konuştu. Almanya’dan da iadesi talep edilen bu kişi hakkında halen daha iade kararı veren ülke bulunmamaktadır.

Zanlı kırmızı bülten ile aranmaktadır. Ayrıca Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırının da faili olarak aranmaktadır. PKK’yı terör örgütü olarak kabul etmeyen bazı Avrupa ülkelerinin ise iade etmekten kaçındığı görülmektedir. Ancak buna rağmen Türk makamları tarafından işin arkasının bırakılmayacağının sinyalleri sert bir şekilde verilmektedir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK