Tezcan:En Büyük Aday Kılıçdaroğlu

Tezcan:En Büyük Aday Kılıçdaroğlu

PAYLAŞ

”EN BÜYÜK ADAY KILIÇDAROĞLU’DUR”

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan erken seçim ile ilgili açıklamalarda bulanan CHP sözcüsü Bülent Tezcan, adaylık sorusu üzerine verdiği yanıtta ”En büyük aday Kılıçdaroğlu’dur”dedi.CHP sözcüsü Tezcan İttifak sorularına ise,”İttifaka kapalı değiliz” dedi.

İşte CHP sözcüsü Bülent Tezcan’ın açıklamalarından kesitler;

“Yönetemediklerinden erken seçim kararı alındı. AK Parti tek adam peşinde. 15 Temmuz sonrası 20 Temmuz darbesini yaptılar. O günden sonra adım adım tek adım rejimine gidildi. Bunun son aşaması 16 Nisan mühürsüz referandumuydu. OHAL KHK’larıyla fiilen tek adam rejimini uygulamaya başladılar. Bu çerçevede yönetemiyorlar. Ekonomik sıkıntılar yükseldi, dövizin ateşi düşmüyor. Enflasyon ve işsizlik çift haneli rakamlara geldi.

Bu nedenle hep bir arayış içindeler. Her geçen gün daha kötüye gidecek iş. 2019’a kadar problemleri çözebileceklerine inansalar zamanında seçim yapıyoruz diyeceklerdi. Türkiye içeride ve dışarıda ciddi krizlerin yaşandığı bir duruma geldi. Baskın seçim bu ama şikayet anlamında söylemiyoruz. Sayın Devlet Bahçeli tek adam rejiminin sözcülüğüne soyunmuştur. 26 Ağustos telafuz edildiği an ‘hodri meydan’ dedik. Türkiye bu problemden çıkmak zorunda dedik.

24 Haziran dediler, Meclis karar verir deme tenezzülünde de bulunmadı. Meclis’in üzerinde olduğunu ima eder bir dil kullandı. 24 Haziran’a meseleyi seçerek güya muhalefeti hazırlıksız yakalayarak işi kotarma düşüncesine girdiler. Biz bu tabloda baskın seçim yapmak da isteseler baskın seçim onları basacak.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK