• DOLAR
  5,7996
  %0,13
 • EURO
  6,4749
  %0,04
 • ALTIN
  278,07
  %0,18
 • BIST
  98.415
  %3,71
Evini Satmak İsteyenlerin Sık Yaptığı Hatalar

Evini Satmak İsteyenlerin Sık Yaptığı Hatalar

Muğla Marmaris emlak piyasasında evini satmak isteyenlerin sık yaptığı hatalar konusunda Gönenç Emlak Şirketi açıklamalarda bulunarak uyarıda bulundu. Bu yazımızda sizlere gerekli bilgileri aktarmaya çalışacağız. Zira yüzbinlerce insanın hayali konut sahibi olmaktır. Belki de tüm yaşamları boyunca sahip olacağı bir ev için en doğru kararı vermek gerekir. Marmaris satılık daire sahibiyseniz bu insanlara ulaşmanız gerekir. Peki ne yapmanız gerekiyor? Aslında yapılması gerekenler bellidir. Bilmek ile yapmak arasında kalmadan sağlıklı tercihler yapılmalıdır.

Ev bazıları için yatırım anlamına gelirken bazıları için sıcak bir yuva anlamına gelmektedir. Elbette ki Marmaris satılık ev değerinin altında bir fiyata satmak acil durumlarda satış sürecini uzatmak istemiyorsanız yapılması gereken işlemleri doğru bir şekilde yapmak ve başarılı sonuçlar almak olacaktır.

Satmak isteyenlerin hataları konusunda öncelikli olarak değerinden çok para istemek gelmektedir. Elbette ki herkesin evi kendine göre çok kıymetli olabilir. Bulunduğu mevki göz önünde bulundurulduğunda ve yahut da evi alırken çektiği sıkıntılar göz önünde bulundurulduğunda çok daha iyi paralar edebilir. Ancak piyasa değerinin üzerinde fiyatlar istediğinizde potansiyel alıcılarını kaybedersiniz. Bu da zaman kaybına yol açacaktır.

Evi Satarken Pazarlık Etmemek Hata Olur

Ev satarken pazarlık yapmamak da yapılan hatalardan bir tanesidir. Elbette insanlar sizlere belirli tekliflerle gelebilirler. Bu teklifleri iyi değerlendirmek gerekir. Doğru şekilde kenarda tuttuğunuz teklifler ileride sizlerin olumsuz sonuçlar almanızda tekrar geri dönüp pazarlık sürecini devam ettirebileceğiniz anlamına gelmektedir. Kendi başınıza ev satmaya çalışmakta aslında yapılan hatalardan bir tanesidir.

Çünkü deneyimini bir pazarlamacının bir evi pazarlarken ki etkisi yadsınamaz ve bu anlamda evin olumlu veya güçlü gördüğünüz yanlarını sizler de bir emlakçı aracılığıyla satarak daha rahat bir şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Evi tadilat yaptırmamak da aslında en sık karşılaşılan hatalardan biri tanesidir. Özellikle insanlar evlerini satacağız zaman nasıl olsa evi satacak düşüncesiyle hareket etmektedir. Oysa ki tadilat yapılmaması istediğiniz fiyata satılmaması anlamına gelmektedir.

Sonuç

Doğru yapılan işin sonuçları başarılıdır. Evinizi satarken izleyeceğiniz yol, alacağınız destek, tercihleriniz, bu süreçte rol oynar. Başarılı konusunda uzman, deneyimleri ve birikimleri olan profesyonel gayrimenkul danışmanları size bu süreci yönetmenizde yardımcı olacaklardır.

Ev sahiplerinin en çok yaptığı hatalar denildiğinde bir tanesi de eve duygusal olarak bağlanmaktır. Bu duygudan kurtulmak gerekir. Her ne kadar sıcak bir yuva özlemi ile almış olduğunuz ve yahut da yıllarca çalışarak dişinden tırnağından artırarak bir ev sahibi olmuş olsanız da satarken elbette ki karşılığında bir para alacaksınız. Bunu da göz önünde bulundurarak hareket etmek gerekir. Ayrıca eşyalarınızı ortada bırakmak veya düşük tekliflere sinirlenmek de aslında yapılan hatalardan biridir. Herkes farklı teklifler sunabilir. Detaylara takılmadan daha çok sizler evinizi satma fikriyle hareket etmelisiniz. Bunlardan kurtulduğunuz takdirde sizler de daha iyi ve net sonuçlar alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN