• DOLAR
  6,6656
  %-0,55
 • EURO
  7,3078
  %-0,68
 • ALTIN
  340,36
  %-0,74
 • BIST
  8,2796
  %-0,20
Türk Modasının Yeni Yüzü: Dado Style

Türk Modasının Yeni Yüzü: Dado Style

2017 senesinde Türk tasarımcı ve girişimci Dima Aslan imzasıyla üretime başlayan Dado Stlye, çarpıcı tasarımları ile Anadolu kültürünü dünyaya yayıyor. Balkanlar, Ortadoğu ve Arap ülkeleri başta olmak üzere ihracata başlayan marka, Merter’deki yerleşkesinde misafirlerini ağırlıyor.

Her gün yenilenen ürün gurubu ile moda evlerini memnun eden Dado Style, Merter’in en özgün markaları arasında sayılıyor. Türk tekstil sektörünün tecrübesiyle hızlı bir büyüme yakalayan marka, aradan geçen 3 yıl içerisinde büyük bir başarıya imza attı.

Dado Style, Genç Tasarımcılardan İlham Alıyor

Modacı olmaya karar veren ve yurtdışında modacılık eğitimi alan Dima Aslan, 2014 yılında ülkesine döndü ve hızla çalışmalarına başladı. Ünlü moda evlerinde kendisini geliştiren genç tasarımcı, Türk moda sektörüne kazandırdığı Dado Stlye ile hayallerini gerçekleştirdi.

“Bir marka, gücünü tasarımlarından ve tasarımcılarından alır. Enerjik, modayı takip eden ve kendisini ispat etmek isteyen ekiple çalışmak bir markanın en büyük şansıdır” diyen Dado Style kurucusu, genç ekibiyle başarısını devam ettiriyor. 1987 doğumlu Aslan, ekip arkadaşlarına güveniyor ve onların hayal güçlerine inanıyor.

Dado Style, İhracatı İle Dikkat Çekiyor

Ekonomi alanındaki negatif gelişmelere rağmen yatırımlarını arttırıyor. Güngören’de bulunan üretim merkezini genişleten marka, yurtdışına yaptığı satışlar ile ilgi çekiyor. Merter’deki Dado Stlye mağazasında dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen moda evlerini, markanın yöneticileri karşılıyor ve onlarla birebir ilgileniyor.

“Yakın zamanda perakende satışa geçmeyi düşünmüyoruz. Toptan satışlarımız ile yolumuza devam edeceğiz. Ancak modaevlerine daha iyi şartlarda hizmet verebilmek için teşhir mağazalarımızı arttırabiliriz. Sektörel gelişmelere göre karar vereceğiz” sözleriyle Dado Style hedeflerini anlatan Dima Aslan, her zaman çok satmayı değil kaliteli olmayı ön planda tutacaklarını belirtiyor.

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Nakliyat Şirketi uluslararası evden eve nakliyat