Başbakan Yıldırım’dan FETÖ Okulları Açıklaması

Başbakan Yıldırım’dan FETÖ Okulları Açıklaması

PAYLAŞ

HİÇ BİR ENGEL YOK

Başbakan Binali Yıldırım Afganistan’a gerçekleştirdiği ziyarette Afganistan’da bulunan FETÖ okulları ile ilgili açıklamalarda bulundu.Başbakan Yıldırım FETÖ okullarının Maarif Vakfı’na devri için hiç bir engelin kalmadığını söyledi.

İşte Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmasından satır başları;

”ÜLKEMİZİ TEHDİT EDEN HİÇ BİR TERÖR GİRİŞİMİNE MÜSADE ETMİYORUZ”

Yıldırım, “Son günlerde Afganistan terörü kökünden çözmeye yönelik ortaya koyduğu barış süreci çok cesur ve çok anlamlıdır. Taliban’ın bunu değerlendirmesini arzu ediyoruz. Türkiye’de biz bu konuda iyi mesafe katettik. Çok şükür bugün ülkemizi tehdit eden hiçbir terör girişimine müsade etmiyoruz. Başından beri biz Afganistan ve sınır komşusu Pakistan’ın konuları konuşarak çözmesinden yanayız. Bunun için üçlü mekanizmaya iki sefer ev sahipliği yaptık.

”AFGANİSTAN FETÖNÜN BİTİRİLMESİ İÇİN ADIMLAR ATTI”

Afganistan 15 Temmuz darbe girişiminde gerçek bir dost olduğunu bir kez daha ispat etti. Bunun için milletim adına teşekkürlerimi ifade etmek isterim. FETÖ’nün faaliyetlerinin bitirilmesi için de adımlar atıldı.

”ÇOK ÇETİN BİR ŞEKİLDE MÜCADELE VERİYORUZ”

Türkiye bölgesinde çok çetin bir mücadele veriyor. Özellikle Suriye’deki iç savaş sonrası başlayan otorite boşluğu ve terör örgütlerinin oluşturduğu tehlikeye karşı çok çetin bir şekilde mücadele ediyoruz.

Ümit ediyoruz ki yakın bir gelecekte komşularımız Suriye ve Irak’ta istikrar tam anlamıyla sağlanmış, ülkelerin toprak bütünlüğü muhafaza edilerek bütün etnik grupların barış içerisinde yaşayabileceği yeni bir yönetim sistemi teşkil edilmiş olur.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK