Rusya Devlet Başkanı Putin’den DEAŞ Açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Putin’den DEAŞ Açıklaması

PAYLAŞ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Türkiye’ye geldi.Cumhurbaşkanı Erdoğanla bir dizi görüşmeler gerçekleştirmek ve Akkuyu Nükleer Santral Açılışı için Türkiye’ye geldi.

DEAŞ SURİYE’DE YENİLMİŞTİR

Suriye’de DEAŞ varlığı ile ilgilide konuşan Putin,Deaş’ın Suriye’de yenildiğini söyledi.Ama hala Deaş’ın saldırı potansiyelinin mevcut olduğunuda söyledi.

Suriye konulu üçlü zirve için Ankara’da bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova Uluslararası Güvenlik Konferansı’na mesaj gönderdi.

DEAŞ’IN SALDIRI GERÇEKLEŞTİRECEK POTANSİYELİ VAR

Putin’in mesajını Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patruşev okudu. Putin, terör örgütü DAEŞ’in Suriye’de yenilgiye uğratıldığını ancak dünyanın her tarafından saldırı gerçekleştirme potansiyeli bulunduğunu söyledi.

DAEŞ’in hala büyük yıkım potansiyeli olduğunu belirten Putin, “Hızla taktik değiştirme ve dünyanın farklı şehir ya da bölgelerinde saldırı gerçekleştirme potansiyeli taşıyor. Diğer terör örgütleri de büyük tehlike teşkil ediyor” dedi.

DAEŞ’in büyük oranda geriletildiğini belirten ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin yakında Suriye’den çekileceğini açıklamıştı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK