925 Ayar Bayan Gümüş Kolye Modelleri | Lipoza

Takı insanlık tarihi boyunca bizlere eşlik etmiş, günümüze kadar birçok anlam barındırarak ve farklılaşarak gelmiştir

925 Ayar Bayan Gümüş Kolye Modelleri | Lipoza
15 Mayıs 2020 - 01:03
Takı insanlık tarihi boyunca bizlere eşlik etmiş, günümüze kadar birçok anlam barındırarak ve farklılaşarak gelmiştir. Her dönemde kullanım alanları ve amaçları farklılık göstermiş bununla beraber insan hayatında önemli bir yer tutmuştur. İlk çağlarda insanların, inanışları doğrultusunda ortaya çıkardıkları uğurlu simgeler, tılsımlar ve benzeri objeleri üstlerinde taşımalarıyla başlamıştır. Sonrasında bunun kişiyi daha etkileyici, aynı zamanda da güzel gösterdiğini keşfetmiş kullanımı arttırmışlardır. Gittikçe yayılan takı kullanımı her kültürde değişikliğe uğrayarak çeşitliliğini arttırmıştır.

Bu takılar arasında kolyenin tarihi ise ilk medeniyetlere kadar uzandığı tespit edilmiştir. Avcılık yapılan dönemlerde, hayvanların dişleri, tüyleri veya dini inançları simgeleyen küçük heykelcikleri boyunlarına asarak taşımışlardır. İlerleyen süreçlerde kolyelerde kullanılan bu araçlar yerlerini, değerli maden ve doğal taşlara bırakmışlardır.

Kendi tarihimize baktığımızda Osmanlı imparatorluğu döneminde de kolyenin büyük bir yere sahip olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Osmanlı döneminde takılar son derece incelikli ve eşsiz tasarımlara sahip olmuşlardır. Günümüze kadar yayılan bu süreçte artık takılar zenginlik, güç veya statü belirtisi olarak değil, kişisel zevk ve şıklığı tamamlayacak aksesuar olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Kolyeler, en başta kadınların vazgeçilmez aksesuarları olma özelliğini taşımaktadır. Kıyafetin ve dış görünüşün tamamlayıcısı olarak kullanılan önemli bir parçadır. En hazırlıksız, salaş anlarınızda bile kullandığınız aksesuar detayı, görüntünüzü baştan aşağı değiştirerek güzellik katmaktadır. Günümüzde Lipoza yenilikçi ve modern tasarımlarıyla, sektörde önemli bir yer tutmaktadır.

Lipoza Kolyenin Görüntünüze Kazandırdıkları

  • Tarz bir görüntü oluşturur

  • Özenli gösterir

  • Ekonomik şekilde şıklık yaratır

  • Kombini tamamlar

  • Kıyafeti zenginleştirir

  • Kişiliğiniz hakkında ipuçları verir


Lipoza, tüm bu özelliklere sahip olabileceğiniz eşsiz ve modern tasarımlarıyla sizleri bir adım öne taşımaktadır. Takıdaki son modayı ve trendleri takip eden firma, her bir kolyeyi özenle düşünerek el işçiliğiyle birlikte oluşturmaktadır. İsme özel tasarımları ile her bir kolyeyi eşsizleştirirken, gümüş işlemeleri ile tüm kolyelere ayrı bir güzellik katmaktadır. Ürünlerde çoğunlukla ücretsiz kargo sağlayan firma, en şık ve zarif modelleri uygun fiyat politikasıyla sizlere sunmaktadır. Kapaklı özel kolyeler, renkli, parlak, kelebek gümüş kolye, sade ya da tamamen size özel oluşturulan kolyeler için internet üzerinden de sipariş verebilirsiniz.  Hızlı olan kargo ulaşımı ile her ürünü evinize kadar getiren Lipoza, size uygun fiyat aralığında en şık ve zarif tasarımları sunmaktadır. İnternetten gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilme imkanının yanı sıra, WhatsApp uygulaması üzerinden de firma ile iletişime geçebilirsiniz.

Kolye Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken Detaylar

  • Kolyenizi seçerken ten rengi, giyim tarzı gibi benzeri birçok önemli unsur vardır. Mesela, açık tonlarda bir ten rengine sahipseniz, daha çok koyu tonlarda seçeceğiniz kolyeler, tercihinizi daha ön plana çıkaracaktır.

  • Sahip olduğunuz saç kesimi ya da kullandığınız saç modelleri takınızın görünüşünü etkileyen bir diğer detaydır.

  • Boynu kapalı veya sıfır yaka bir kıyafetiniz var ise, kısa kolye seçimi boynunuzu keserek hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkartabilir. Bu; giyim tarzınıza göre kolye seçiminin önemli olduğunun bir göstergesidir.


Tüm bu detaylar eşliğinde, Lipoza da her tarz ve zevke uygun kolye seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesine sahip bu üretici firmayı, sevdiklerinize özel hediyeler seçerken tercih edebilirsiniz. Kalpli gümüş kolye veya günümüzde şıklığımıza çokça eşlik eden doğal taşlı gümüş kolye seçimlerinizle, sevdiklerinize verdiğiniz değeri hediyelerinize de yansıtmanız mümkün. Modayla iç içe hareket eden Lipoza yıllardır edindiği tecrübeyi de kalitesine yansıtmayı ihmal etmiyor. Sizlere de aldığınız ürünleri keyifle ve uzun zaman diliminde kullanmak kalıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum