Bakü devlet üniversitesi İlahiyat Fakültesi

Bakü devlet üniversitesi İlahiyat Fakültesi

Bakü devlet üniversitesi İlahiyat Fakültesi
04 Ağustos 2022 - 16:36
Bakü devlet üniversitesi İlahiyat Fakültesi
Bakü devlet üniversitesi ilahiyat fakültesinde  Ahlaki eğitime göre, İslami Kur'an'ın planı, Arapça gibi, kutsal kitaplar, İslam'ın temel İslam tarihinin ilkeleri, yorumun temeli, İslam hakkının temeli, İslam hakkının temeli Hadis yorumunun temel ilkeleri, Kuran çalışma türleri, din felsefesi, dogmatik teoloji, İslam ülkeleri coğrafyası, din tarihi, lojistik, eğitim, 'İslam felsefesi, hata, din psikolojisi, İslam konularının dini sosyolojisi, pedagoji, İslam kültür tarihi, beden eğitimi kalitesi tarihi Azerice, İngilizce, Farsça, Türkçe,  genel Arap dilbilimi, dini müzik, tıp eğitimi, öğretim elemanları.
 • İlahiyat, İslam dini
 • İslam Tarihi
Azerbaycan Kafkas Üniversitesi
Ülkemizde hizmet veren çok sayıda üniversite bulunmaktadır bunlardan bir diğeri de Bakü Kafkas üniversitesidir. Kafkas Üniversitesi Azerbaycan 1993 senesinde Azerbaycan'ın Bakü şehrinde kurulmuş olan özel bir üniversitedir. Kafkas Üniversitesi Azerbaycan'da kurulan ilk ve tek yabancı üniversite olma özelliğine sahip olan üniversite Azerbaycan Eğitim Bakanlığının verilerine göre özel üniversiteler arasında kontenjanını doldurma oranına göre 1. sırada yer alır.
Üniversitede Mühendislik, iktisat ve İdari Bilimler ile Hukuk eğitim olmak üzere 4 farklı fakültede 20 bölümde lisans eğitimi verilir. Üniversite Enstitüsü bünyesinde ise 10 farklı ana bilim dalında yüksek lisans eğitimi verilir. Ayrıca 2006 2007 Öğretim senesinden itibaren 2 ana bilim dalında MBA programı ve 4 farklı alanda doktora eğitimi başlamış durumdadır. Kafkas Üniversitesi Azerbaycan'da toefl ıbt sınavını organize eden ilk kurum olarak bilinir.
Bu üniversitelerin birçok bölümünden mezun olarak siz de iş bulabilirsiniz. Bunun yanında son zamanlarda yurt dışında kaliteli eğitim veren üniversitelerin tercih edildiği bilinmektedir. Bunlar arasında yer alan Azerbaycan Kafkas üniversitesi birçok bölüm ile sizlere hizmet vermektedir.
Azerbaycan Kafkas üniversitesi bölümleri değerlendirildiğinde en popüler bölümlerin sosyal bilimler bölümleri olduğu görülmektedir. Bunlar arasında yer alan hukuk fakültesi başta olmak üzere iktisadi ve idari bilimler fakülteleri, eğitim fakültesi ve diğer bölümler ile sosyal bilimler alanında insanların yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Siz de bu alanlarda eğitim görmek istiyor iseniz söz konusu bölümleri bitirmek için tercihte bulunabilirsiniz.
Eurostar Yurtdışı Eğitim İstiklal CAddesi No: 49/5 Taksim Tel: 0(212) 244 66 00

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum