Bakü devlet Üniversitesi

 Bakü devlet Üniversitesi
25 Haziran 2022 - 16:38
Bakü Devlet Üniversitesi ‘nde Müfredatın inisiyatifi, rektör tarafından onaylanan ve ulusal yükseköğretim standartlarını karşılamak üzere tasarlanmış müfredat planlarına dayanmaktadır. Üniversitede eğitim üç dilde yürütülmektedir – Azerbaycan Türkçesi ,  Rusça ve İngilizce.
Bakü Devlet Üniversitesi bölümleri senelik 2000-3000 dolar arasında değişmektedir. Dünyanın birçok ülkesinden yaklaşık 3.000 fazla öğrenci aynı zamanda, ABD Uygulamalı Matematik ve Fizik Bölümü, bilimsel araştırma enstitüleri, Azerbaycan dili, edebiyatı ve tarihinin klasik konularının yanı sıra genetik, nanoteknoloji ve nanomalzeme konularıda dahil olmak üzere çok çeşitli konularda bilimsel araştırmalar yapan 30 bilimsel laboratuvar ve merkeze sahiptir. 
 Bakü devlet Üniversitesi bünyesindeMatematik, bilgi teknolojisi, fizik, kimya, biyoloji, coğrafya, tarih, Azerbaycan dili ve edebiyatı, Rus dili ve edebiyatında pedagojik hazırlık yapılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı'nın girişimi ile 2014-2015 eğitim-öğretim yılında kayıt yaptıran öğrenciler için özel bir teşvik programı uygulanmaktadır. Sonuç olarak, 500 veya daha fazla bal toplayan ve birinci veya ikinci öğretim derecesine kaydolan ilk 300 öğrenci için ek bir "Geleceğin Öğretmeni" kuruldu. 2014-2015 akademik yılında, "Geleceğin Öğretmeni" kazananlarının 142'si (yüzde 47) bdu öğrencileri olmuştur.

Son yıllarda, Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi, öğrencilere sadece etik bilgi edinme değil, aynı zamanda dünya görüşlerini zenginleştirme ve izleyicilerini pratik alışkanlıklarla güçlendirme fırsatlarını genişletmiştir.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum