Bilgi Evi öğrencileri Dijital Gösterim Merkezi'ni gezdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri, Dağkapı Meydanı’nda hizmet veren Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Gösterim Merkezi’ni ziyaret ederek merkezin faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Bilgi Evi öğrencileri Dijital Gösterim Merkezi'ni gezdi
17 Kasım 2020 - 23:24

Diyarbakır Büyükşehir BelediyesiGençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı Bilgi Evi’nde eğitim gören öğrenciler, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın Dağkapı Meydanı’nda hizmete açtığı Dijital Gösterim Merkezi’ni ziyaret etti. Bilgi Evi’nde görevli eğitmenler eşliğinde çok sayıda öğrencinin katıldığı gezide Koronavirüs (Covid-19) tedbirlerine azami dikkat edildi. Eğitmenler ve öğrenciler HES koduyla ve ateşleri ölçülerek içeri alındı.

İletişim Başkanlığı Dijital Gösterim Merkezi görevlileri merkezi öğrencilere gezdirerek yapılan faaliyetleri anlattı. Bilgi Evi öğrencileri, 360 derece tekniğiyle Barbaros Hayrettin Paşa, Preveze Deniz Savaşı, Fatih Gemisi Projesini ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kısa filmlerini izledi. Öğrenciler ayrıca hologram tekniği ile bir yapının uzamasını, parçalanmasını, bölünmesini ve 360 derecede sihirli perdeye yansımasını izleyerek öğrenme fırsatı yakaladı.

Cumhurbaşkanı İletişim Başkanlığı Dijital Gösterim Merkezi’nde merak ettikleri sorulara cevap bulan öğrencilere, merkez yetkilileri tarafından çeşit kitaplar hediye edildi. Öğrenciler 15 Temmuz’da şehit olan 254 vatandaşımızın Osmanlıca ve Türkçe isimlerinin yer aldığı Türk Bayrağı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum