Büyükşehir'den çocuklara 12 ay kesintisiz spor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yıl boyu devam edecek olan 8-14 yaş arası çocuklara yönelik 17 branşta ücretsiz spor okulları açıyor.

Büyükşehir'den çocuklara 12 ay kesintisiz spor
25 Şubat 2021 - 02:34
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, çocukların fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak için ücretsiz spor okulları açıyor. Yıl boyu devam edecek olan spor okullarında atletizm, basketbol, jimnastik, çim hokeyi, dart, futbol, güreş, hentbol, judo, karate, kicks-boks, kort tenisi, masa tenisi, satranç, taekwondo, voleybol ve yüzme branşlarına yer verilecek. Alanında uzman eğitmenlerin görev yapacağı ücretsiz spor okullarından 8 - 14 yaş arası çocuklar faydalanacak. Spor eğitimleri yapılacak kayıt işlemlerinin ardından başlayacak.

Eğitimler 12 ay kesintisiz devam edecek

12 ay boyunca kesintisiz şekilde sürecek olan projede; Eylül - Haziran ayları arasında Ücretsiz Spor Okulları, Haziran - Eylül ayları arasında ise Ücretsiz Yaz Spor Okulları adıyla hizmet verecek. Sportif faaliyetlerin eğitimleri branşlarına göre Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin spor tesislerinin yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki salonlarında gerçekleşecek.

Büyükşehir Belediyesi’nin çocukların, boş zamanlarını verimli geçirmeleri amacıyla 17 farklı spor branşında açacağı kurslarda 8-14 yaş arası miniklere anı tişörtü dağıtılacak. Ücretsiz spor okullarının eğitim saat ve günleri İçişleri Bakanlığı’nın pandemi nedeniyle belirlediği sokağa çıkma kısıtlamaları göz önünde bulundurularak planlanacak. Spor okullarının eğitimleri ilk etapta sadece hafta içi gerçekleşecek. İçişleri Bakanlığı’nın düzenlemeye gitmesinin ardından spor okulları hafta sonları da çocuklara hizmet vermeye başlayacak.

Kayıtlar başladı

Başvurular Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi resmi web sayfasından online olarak veya Talaytepe Spor Kompleksi’nde yer alan Spor Şube Müdürlüğünden bizzat yapılabilecek. Spor okullarının eğitim içerikleriyle ilgili bilgi almak isteyenler 0412 229 48 80 dahili 4405 telefon numarasını arayabilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum