Derby County 1-1 Wycombe

Wayne Rooney'nin Derby'nin geçici menajeri olarak ilk maçı, Wycombe'a Pride Park'ta 1-1 berabere kalmasına neden olan geç bir golle hüsranla sonuçlandı

Derby County 1-1 Wycombe
28 Kasım 2020 - 23:33
Rooney, böyle skoru yaklaşık sekiz saat içinde ilk kez gördü, ancak bir saniye daha bekleyemediler ve Şampiyonanın sonunu kaldıramadılar. Duane Holmes kuraklığı akıllıca bir sonla bitirdi, ancak Wycombe aradan sonra iyileşti ve Matt Bloomfield'ın yakın mesafeli çabasıyla dengelendi.
Rooney, çarşamba akşamı Middlesbrough'da 3-0 mağlup olan takımdan yedi değişiklik yaparken kendini kadrodan bıraktı. Derby 437 dakika gol atmadan ilerlemişti, ancak şekilsiz bir başlangıçtan sonra, Louie Sibley sekiz yarda bir Andre Wisdom'ı geçerken 14. dakikada iyi bir şans yakaladılar.
Wycombe, Curtis Thompson devam edemeyince bir değişikliğe zorlandı ve kaleci Ryan Allsop'a Derby'yi 60 saniye içinde iki kez reddettiği için teşekkür etmek zorunda kaldı. 23. dakikada Holmes'tan arabayla arkasına döndü ve köşeye hafifçe vurulduğunda Allsop, George Evans'ın kafasını pençelemek için zekice tepki verdi. Wycombe ilk atağını 28. dakikada Garath McCleary'nin yan ağlara ateş etmesi ile sona erdi ancak 34. dakikada Derby, Colin Kazim-Richards'ı bir ofsayt bayrağının inkâr etmesi için ağa aldı.
Ancak, iki dakika sonra Derby gol attığında forvet, Holmes'un Allsop'u geride bıraktığı alçak bir haçta sürüş yaptı. Derby'nin ilk yarı performansı için hak ettiği bir hedefti, özellikle son üçte birinde büyük bir gelişme olmuştu. Wycombe, ikinci yarı için Adebayo Akinfenwa'yı getirdi ve forvet, takımının ilk golünü David Marshall'da dönen bir kafa vuruşuyla hedef aldı. Ziyaretçiler Derby hakkında daha fazla soru soruyorlardı ancak ev sahibi takım 61. dakikada Holmes Allsop'u dalış kurtarmaya zorlayarak tehlikeli bir şekilde kırıldı.
Derby, altı dakika sonra Matt Clarke bir Tom Lawrence korneriyle karşılaştığında ama geniş yöne gittiğinde sinirleri yatıştırmak için büyük bir şans yakaladı. Clarke, 76. dakikada Allsop'un kurtardığı bir kafa vuruşunda tekrar iktidara tırmandığında ve Craig Forsyth'ın takibi hattan silindiğinde bir şans daha buldu. Bu büyük bir anı kanıtladı çünkü Wycombe 81. dakikada, Marshall'ın Fred Onyedinma'nın arka direkte sadece bir kafa vuruşunu savuşturabildiği ve Bloomfield'ın gol attığı sırada eşitliği sağladı.
McCleary'nin durma süresindeki şutu çubuğun altından geri geldiğinde ve çizgiyi geçemediğinde Derby için daha da kötü olabilirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum