Dicle Üniversitesi'nde online mezuniyet töreni

Dicle Üniversitesi 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 42. Mezuniyet Töreni, Covid-19 salgını kapsamında uygulanan tedbirler nedeniyle online gerçekleştirildi. Tören, web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınladı.

Dicle Üniversitesi'nde online mezuniyet töreni
27 Temmuz 2020 - 11:27

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip GÜL, rektör yardımcıları, genel sekreter, dekanlar, öğretim üyeleri ve mezun öğrencilerin katıldığı online tören, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Dicle Üniversitesi tanıtım videosunun izlenmesinin ardından online mezuniyet töreni için hazırlanan video gösterimi yapıldı. Videoda bu yıl bölümlerden mezun olan öğrencilerin isimleri tek tek yayınlandı.

Dönem Birincileri adına Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Sınıf öğretmenliği mezunlarından İrem KARAKURT bir konuşma yaptı. KARAKURT, bu yıl pandemi nedeniyle hocaları ve öğrenci arkadaşlarıyla bir arada olamamanın burukluğunu yaşadıklarını, böylesine köklü bir eğitim kurumundan mezun oldukları için son derece mutlu olduklarını ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Talip GÜL ise yaptığı konuşmada bu sene Covid-19 pandemisi nedeniyle uzaktan, çevrimiçi mezuniyet töreni gerçekleştirdiklerini ifade ederek mezunlarımızın üniversiteden ayrılmanın hüznünü aynı zamanda hayata atılmanın haklı heyecan ve gururunu yaşadıklarını belirtti.

“Meslek sahibi olmak yetmiyor. Mesleği taçlandırmak gerekiyor. Ciddi bir şekilde çalışarak, aldığınız eğitimle çok iyi yerlere geleceğinize inanıyorum” diyen GÜL, Dicle Üniversitesinin bütün öğrencilerinin evi olduğunu, kapılarının kendilerine her zaman açık olduğunu söyledi. Rektör GÜL, mezunlara kendilerinin en iyi şekilde yetişmeleri için büyük fedakarlıklar gösteren anne babalara, hocalara ve kendileri için eğitim öğretim imkanlarını seferber eden devletimize karşı her zaman şükran içinde olmaları gerektiğine dikkat çekti ve bütün mezunları kutlayarak ileriki hayatlarında başarılar diledi.

Devlet konservatuvarı halk oyunları gösterisi ve müzik performansı ile devam eden programda temsili kep atma töreni yapıldı. Program sonunda Rektör mezun olan öğrencilerle online sohbet etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum