DİSMEK koronavirüs nedeniyle ara verdiği eğitime kaldığı yerden yeniden başlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin kentte istihdama katkı sağlamak ve çeşitli iş kollarına kalifiyeli eleman yetiştirmek amacıyla açtığı, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle eğitime ara vermek zorunda kaldığı kurslarda yüz yüze eğitim yeniden başlıyor.

DİSMEK koronavirüs nedeniyle ara verdiği eğitime kaldığı yerden yeniden başlıyor
15 Şubat 2021 - 17:03
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (DİSMEK) pandemi nedeniyle eğitime ara verdiği kursları yeniden açıyor. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın kentte istihdama katkı sağlamak ve çeşitli iş kollarına nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla 19 farklı dalda açacağı kurslara öğrenci kabul etmeye başladı. Tekstil, Cilt Bakımı, Kuaför, Halı Dokuma, Puşi-Şal Yapımı, Aşçılık, Pastacılık, Bilgisayar İşletmenliği, F klavye, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Karakalem, Osmanlıca, Farsça, İngilizce ve Diksiyon kursları Diyarbakırlı vatandaşlara eğitim alanında hizmet verecek.

Kursiyerlere eğitim döneminde ücret ödenecek
İŞKUR ortaklığıyla açılacak olan kurslarda öğrenciler, eğitim dönemleri boyunca belirli bir ücret almaya hak kazanacak ve yine eğitim dönemleri süresince kursiyerlerin Genel Sağlık Sigortaları Büyükşehir Belediyesi, tarafından yatırılacak. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan kişilere Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika verilecek.

Kursiyerlere teorik ve uygulamalı eğitimler verilecek
Teorik ve uygulamalı olmak üzere 2 aşamadan oluşacak kurslarda eğitimler Sümerpark Ortak Yaşam Alanı dersliklerinde gerçekleşecek. Kurslarda öğrenciler, teorik eğitimlerde müşteri ile ilişkiler, müşteriye yaklaşım, etkili iletişim, meslekte gelişmeler, bilgiye ulaşma ve veri toplama, iş kurma ve geliştirme, girişimci fikirler üretme ile iş güvenliği konularında detaylı şekilde bilgilendirilecek. Teorik eğitimin ardından kursiyerler, kendi branşlarıyla ilgili uygumla yapma şansı yakalayacak.

Eğitimlerde pandemi kurallarına dikkat edilecek
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin kadın ve erkeklere yönelik açacağı mesleki kursların eğitimlerinde koronavirüs (Covid-19) salgını göz önünde bulundurularak maske takma zorunluluğu, sosyal mesafe ve hijyen kuralları üst seviye tutulacak.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın açacağı kurslardan yararlanmak isteyenler bizzat Sümerpark Ortak Yaşam Alanı içerinde yer alan Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü’ne gelerek başvuruda bulunabilecek. Vatandaşlar, 0 412 226 22 98 Dahili: 5642 – 5643 telefon numaralarını arayarak kurslarla ilgili detaylı bilgi alabilecek.
Eğitim tarihleri ve saatleri yapılacak olan kayıt işlemlerinden sonra belirlenecek ve kursiyerlere SMS yoluyla iletilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum