Diyarbakır'da ilçelerde kar mücadele çalışması

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, dün itibariyle 3 ilçede etkili olan kar yağışının ardından 35 mahallede toplam 528 km yol ağında çalışma yürüterek kardan dolayı kapanan yolları tekrardan ulaşıma açtı.

Diyarbakır'da ilçelerde kar mücadele çalışması
21 Şubat 2021 - 02:02

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için ilçelerde karla mücadele çalışmalarına devam ediyor. Dün itibariyle Hani, Kulp ve Lice ilçelerinin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışının ardından harekete geçen Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, 528 km yol ağında çalışma yürüterek kardan dolayı kapanan yolları tekrardan ulaşıma açtı. 35 mahallenin yollarının ulaşıma açıldığı çalışmada teknik personel dışında 9 adet ağır vasıta aracı görev yaptı. 

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların başta sağlık hizmetleri olmak üzere herhangi bir mağduriyet yaşamaması için yapılan karla mücadele çalışmaları özellikle kentin yüksek kesimlerinde aralıksız şekilde sürüyor. Kulp ilçesi Akdoruk Mahallesi Dikyol Mezrası’nda aniden rahatsızlanan ve hastaneye sevk edilmesi gereken bir hasta için kardan dolayı kapalı durumda olan yolu açtı. Yapılan titiz çalışmanın ardından hastaya ulaşan ekipler, hastayı 112 acil ambulansına nakletti. Hasta tedavi edilmek üzere Kulp Dr. Abdullah Biroğul İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Aile sakinleri çalışmadan dolayı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum