Diyarbakır'da işgallerle mücadele devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sur ilçesi Gazi Caddesi ve Melik Ahmet Caddesinde seyyar satıcılar ile işyeri sahiplerinin ticari mallarla kaldırımları işgal etmesine son verdi.

Diyarbakır'da işgallerle mücadele devam ediyor
25 Eylül 2020 - 23:29

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, kent genelinde kaldırım işgaline karşı denetimlerini aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Zabıta ekipleri, Sur ilçesi Gazi Caddesi ve Melik Ahmet Caddesinde yayaların kullanım hakkı olan ancak seyyar satıcı ve işyerleri tarafından yapılan kaldırım işgallerine karşı denetim gerçekleştirerek işgalleri sonlandırdı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin Sur Belediyesi ve Sur İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle birlikte gerçekleştirdiği denetimlerde seyyar satıcılar ve bazı işyerlerinin ticari mallarını yaya kullanım alanında sergileyerek kaldırımları tamamen işgal ettiklerini tespit etti. Zabıta ekipleri, söz konusu işgallerin belediye mevzuatına aykırı olduğunu belirterek esnafın kaldırımları boşaltmasını istedi. Kaldırımlara konulan bazı tezgâhları da kaldıran Zabıta ekipleri, uyarılara rağmen kaldırım işgaline devam edecek seyyar satıcı ve işyerleri hakkında cezai işlem uygulanacağı uyarısı yaptı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Bakanlığı, daha düzenli ve yaşanılabilir bir kent için denetimlerine devam edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum