Diyarbakır'da tarihi eser kaçakçılığı operasyonu

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonda, tarihi eser satıcılığı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı.

Diyarbakır'da tarihi eser kaçakçılığı operasyonu
29 Temmuz 2020 - 22:19

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Diyarbakır İli Yenişehir İlçesinde ikamet eden şahısların ellerinde bulundurdukları çeşitli tarihi eserleri satmak için müşteri aradıkları yönünde bilgi elde edilmiştir.

Şüpheliler, yapılan operasyon neticesinde, Yenişehir İlçesi Yaytaş mahallesi köprü inşaatı mevkiinde tarihi eserleri satmaya çalıştıkları esnada suçüstü yakalanmıştır.

Şahısların üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramada; (4) adet altın metal para,(6) adet bronz sikke, (3) adet yüzük mühür, (1) adet mühür, (3) adet akik taşlı mühür, (2) adet akik kolye ucu, (1) adet haç obje, (4) adet gözyaşı şişesi, (2) adet metal obje olmak üzere toplam (26) adet tarihi eser ele geçirilmiştir.

Olayla ilgili olarak, ele geçirilen tarihi eserler muhafaza altına alınarak Müze Müdürlüğüne teslim edilmiş ve yakalanan (4) şüpheli hakkında soruşturma başlatılmıştır.

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum