• DOLAR
  6,7772
  %0,07
 • EURO
  7,4608
  %0,01
 • ALTIN
  372,49
  %0,09
 • BIST
  8,3192
  %0,15
Bill Gates En Çok Beğendiği Kitabı Açıkladı

Bill Gates En Çok Beğendiği Kitabı Açıkladı

Dünyanın en zengin insanı olan Bill Gates en sevdiği kitabı açıkladı.

Dünyanın en zengin insanı olan Bill Gates takipçilerine kitap tavsiyesinde bulundu.

Milyarder işadamı Steven Pinker’ın “Enlightenment Now” (Aydınlanma, Şimdi!) isimli yeni eserini en sevdiği kitap olarak nitelendirerek herkesin okuması gerektiğini belirtti.

Dünyanın en zengin insanı olan Bill Gates son yıllarda Microsoft ile değil yaptığı hayır işleri ile gündemde. Peki Bill Gates milyar dolarlarını nereye harcayacak. Ünlü milyarder bu sorunun cevabını geçtiğimiz haftalarda vermişti.

JP Morgan Healthcare konferansında konuşan Bill Gates, en büyük hedefinin bulaşıcı hastalıklar ve buna yol açan sorunların önüne geçmenin çözümünü bulmak olduğunu söyledi.

Peki kim bu Bill Gates? İşte dünyanın en zengin insanı hakkında az bilinenler…

Teknoloji devi Microsoft’u kuran Gates, servetini bu şirket ile yakaladığı başarıya borçlu.

Son yıllarda üst üste dünyanın en zengin kişisi şeçilen Gates son yıllarda zamanını ve servetini hayır işlerine harcıyor.

Genelde hayatlarını gözlerden uzak yaşamayı seven çift beraber kurdukları Bill ve Melinda Gates Vakfı’yla yaptıkları çalışmalarla objektiflere yansıyor.

Çiftin ceplerinden ödedikleri 19 milyar dolar ile kurdukları vakıf, aids, hiv, çocuk felci ve fakirlikle mücadele konularında çalışmalar yapıyor.

Bill Gates son 17 yılın en büyük bağışını yaptı. Ünlü iş adamı Microsoft’taki hisselerinin yüzde 5’ini kendisi ve eşi adına kurduğu Bill&Melinda Gates vakfına bağışladı.

Bill Gates’in kuruluşundan bu yana Bill&Melinda Gates vakfına 50 milyar dolar bağışladığı hesaplanıyor.Ekonomi ve Bilgisayar Bilimleri mezunu olan Melinda, Bill ile tanışma hikayelerini şu sözler ile anlatmıştı: “Bir gün Microsoft’un otoparkında karşılaştık ve kısa bir sohbet etme şansımız oldu.

Konuşmanın sonunda bana 2 hafta sonra Cumartesi akşamı birlikte yemeğe çıkmak için uygun olup olmadığımı sordu. Bu kadar ileri bir tarihte müsait olup olmadığımı bilmediğimi söyleyerek güldüm. Birkaç saat sonra beni aradı ve bu akşam için yemeğe davet etti ve ben de kabul ettim. Hikayemiz böyle başladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

escort izmit