Eğil ve Lice kırsalında 1 ton 207 kilo esrar ele geçirildi

​​​​​​​Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin Eğil ve Lice ilçesi kırsalında gerçekleştirdiği operasyonda 1 ton 158 kilo toz, 49 kilo kubar esrar ile 3 bin 101 kök skunk bitkisi ve 21 kilo skunk maddesi ele geçirildi.

Eğil ve Lice kırsalında 1 ton 207 kilo esrar ele geçirildi
25 Eylül 2020 - 23:37

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca,  BTÖ ile yasadışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, operasyon bölgesi içerisinde saklanan uyuşturucu maddeleri ve bunları gizleyenleri bularak adalete teslim etmek maksadıyla devam eden Yıldırım-7 operasyonu kapsamında; Lice ilçesi Yolçatı ve Eğil ilçesi Kazanlı mahallesi kırsalında icrasına başlanılan Narko-Terörizmle mücadele operasyonu başarıyla tamamlanmıştır.

Söz konusu operasyonda; 1 ton 158 kilogramı toz, 49 kilogramı kubar halde olmak üzere toplam 1 ton 207 kilogram esrar maddesi, 3 bin 101 kök skunk bitkisi ile 21 kilogram skunk maddesi ve 1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirilmiş,3 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Skunk bitkileri numune alınmasını müteakip yerinde imha edilmiş,ele geçirilen esrar maddesi muhafaza altına alınmıştır.

Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması maksadıyla terör ve narkoterörle mücadele operasyonlarına artan bir azim ve kararlılıkla devam edilecektir.” denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum