Elazığ Vişne Mermer

Elazığ Vişne Mermer
11 Ekim 2021 - 12:33

Mermer asırlarca yılda oluşan bir kayaç türüdür ve oluştuğu yerin özelliklerine göre rengi, dokusu, teknik özellikleri farklılık gösterir. Bu nedenle de çoğu zaman mermerler çıkarıldıkları yerlere göre değişir. Bu noktada Elazığ vişne mermer yeryüzünde çıkarılan en özel mermerlerden birisidir. Yaklaşık yetmiş yıldır çıkarılan Elazığ vişne mermer kendine has dokusu ve rengi ile talep görmekte, en özel projelerde aranan ürün olmaktadır.

Elazığ vişne mermer içerisinde bordo, siyah, kahverengi parçalar bulundurur ve bol kalsit damarlıdır. Gerek renk gerekse damar yapısı itibariyle homojen bir görüntüye sahiptir. Bu nedenle genel mekan uygulamalarında rahatlıkla tercih edilebilir.

Elazığ Vişne Mermer Kullanım Alanları

Elazığ vişne mermer çeşidini diğerlerinden ayıran en temel özellik rengi ve damar yapısıdır. Çünkü bordo bir yapıya sahiptir ve bu bordo renk ile apayrı bir görünüm ortaya çıkarmaktadır. Bıraktığı çağrışımla birlikte Rosso Levanto olarak da adlandırılmakta, dünya genelindeki en nadir mermerler arasında kabul edilmektedir. Aynı zamanda kalitesi ve dayanıklılığı ile öne çıkmakta, iç mekan dekorasyonlarının vazgeçilmez parçalarından olmayı başarmaktadır.

Elazığ vişne mermer ülkemizde çıkarıldığı için ulaşım kolaydır ve bu sayede bordo, kırımız ağırlıklı bir dekorasyon yapmak isteyenlerin istifade edeceği, eşsiz sonuç alacağı mermerlerdendir. Her alanda rahatlıkla kullanılabilse de özellikle otel bankolarında, şöminelerde, dresuarlarda, pencere kenar döşemelerinde, mağaza tezgahlarında ve diğer bütün alanlarda vişne mermer kullanılabilmektedir.

Elazığ Vişne Mermer Alınacak Yerler

Elazığ vişne mermer tercih ederken en önemli noktalardan birisi iyi bir tedarikçi bulmaktır. Bu açıdan Savaş Mermer firması dünyanın en seçkin mermer çeşitleriyle birlikte Elazığ vişne mermer ile de hizmet veriyor. Gerek iç mekan gerekse dış mekanlardaki bütün projeleriniz için ihtiyacınız olan vişne mermeri firmadan temin edebilirsiniz.

İstanbul’daki büyük showroomlarında Elazığ vişne mermerin satışını yapıyorlar ve hazır mermer plaka görsellerini de talep etmeniz halinde tarafınıza ulaştırabiliyorlar. Yüksek stokları sayesinde projeniz kesintiye uğramadan devam ediyor ve taleplerinizi en hızlı biçimde karşılayabiliyorlar. Kaliteden, güvenilirlikten, güler yüzlü hizmetten ödün vermedikleri gibi bütçe dostu fiyatlarıyla da fark yaratıyorlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum