Epoksi Zemin Kaplama Kullanım Alanları?

Epoksi Zemin Kaplama Kullanım Alanları?

Epoksi Zemin Kaplama Kullanım Alanları?
08 Eylül 2020 - 09:05

Epoksi zemin kaplaması, zemini daha sert ve daha dayanıklı hale getirebilen kimyasal epoksi kullanan bir zemin kaplama işlemidir. Günümüzde epoksi reçine zemin genellikle döşeme işçiliği ve çeşitli dekorasyon araçlarında ilk tercihtir. Epoksi yer kaplama uygulamaları hem dayanıklı hem de estetiktir. Sağlam bir yapı malzemesi olmasının yanı sıra ideal bir şekle de sahip olduğu için estetik açıdan büyük kolaylık sağlar. Kullanımı kolay, hijyenik, temizlenmesi kolay, yağ ve tüm kimyasal geçirimsiz yapısı ile diğer zeminlerden kolaylıkla ayırt edilebilir.

 Epoksi Yer Kaplamının Uygulama Alanları Nelerdir?

Hastaneler, okullar, gıda üretim tesisleri, endüstriyel üretim tesisleri, hayvan çiftlikleri, otoparklar, depolar, servis alanları, enerji santralleri, araba satış merkezleri ve benzeri tesisler zemin kapmaması olarak epoksi kaplamaları kullanırlar. Betonun aşınma direnci, darbe direnci ve kimyasal korozyon direnci özelliklerine sahip olduğundan emin olunuz. Epoxy zemin kaplamasını endüstriyel alanda kullandıktan sonra, konforu ve dayanıklılığı günümüz evlerinde oldukça popüler hale gelmiştir. Genellikle ailenin oturma odası, yatak odası, banyosu ve tuvaletin de kullanılsa da havuz başı ve garajda da epoksi boya kullanılmaktadır.

 Epoksi Zemin Kaplamada Boya Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Epoksi boya, boya ren kataloğun da bildiğimiz renklerin aksine daha dar bir renk skalasına sahiptir. Ancak sanılanın aksine bu bir dezavantaj değildir, epoksi boya ustanın becerilerine göre özgün bir modele dönüştürülebilir. En çok tercih edilen renkler ise açık mavi, bej ve gri renkleridir.

 Epoksi Zemin Kaplama Neden Tercih Edilmelidir?

Endüstriyel zeminler kısa süre de yıpranacak ve zemin de çeşitli bozulmalar meydana gelecektir. Bu durum da uzun yıllar sorunsuz kullanılabilen ve ağır yüklere dayanıklı epoksi zemin kaplamalarını kullanmanız tercih edilmektedir. Ayrıca epoksi zemin kaplama uygulaması mağazalar da ya da evler de farklı görünümler sağlamak için en ideal çözümlerden biridir. Suya, alkalilere ve asitlere dayanımı en yüksek malzemelerle üretildiği için epoksi parke seçilmiştir. Endüstriyel kullanımın yanı sıra hijyenik ve temizliği kolay olduğu için hastane ve okul zeminlerin de rahatlıkla kullanılabilir. Bizde firma olarak yetenekli ve tecrübeli ekibimiz ile yukarıda yer alan bilgiler doğrultusun da iş yerlerinizi en son teknoloji kullanılarak zeminlerinizi kaplamaktayız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum